Як правильно боротись з «післясвятковою депресією»? Поради психологів

Як правильно боротись з «післясвятковою депресією»? Поради психологів

Все ніяк не можете зібратися з силами та почати продуктивно працювати після відпустки або святкувань? Такий важкий стан у народі прозвали «післясвятковою депресією», але психологи не вважають його серйозним відхиленням від норми.

Що таке це псевдо захворювання? Які симптоми?

Деякі люди після грандіозних свят (як Новий Рік) стають в’ялими або схожими на «овочі». Причина подібної проблеми – тривалі бурні веселощі, опісля яких без відпочинку треба приступати до праці.

Зазвичай до симптомів так званої «депресії» відносять:

? Втрату мотивації

? Прокрастинацію

? Роздратування

? Загальну в’ялість

? Сум та лінощі

? Агресію

? Втому та нудьгу

Якщо Ви підпадаєте під ці пункти, не треба одразу впадати у паніку та прощатися з душевним здоров’ям. Можна легко вийти з такого, на перший погляд, плачевного становища.

Як побороти «депресію»?

Іноді важкувато опанувати свою внутрішню лінь, тому не треба одразу безперервно займатися роботою чи творчістю. Така різка зміна діяльності погіршить психічне, а інколи й фізичне становище. Старайтеся потихенько входити у власний звичний режим активності.

Якщо праця йде туго, тяжко і повільно, зупиніться та трошки забудьте про усілякі обов’язки та проблеми. Спробуйте відволіктися та заглибитися у свої відчуття та потреби. Відведіть час для насичення гарним настроєм. Можливо Ви давно хотіли прочитати книжку, прогулятися з другом або побалакати з рідними.

Також зверніть увагу на свій сон. Часто втома з’являється через те, що Ви спите надто мало або багато. Потурбуйтеся, аби нічний відпочинок був якісним:

1️⃣ Гарно затемніть приміщення. Навіть легке світло спроможне зруйнувати Ваш омріяний відпочинок, бо для підсвідомості воно є сигналом пробудження або небезпеки.

2️⃣ Провітріть кімнату. Свіже прохолодне повітря зробить Ваш сон більш глибоким, що позитивно вплине на самопочуття та фізичне здоров’я.

Ще психологи радять планувати своє подальше життя, ставити якісь цілі. Таким чином Ви отримаєте додаткову мотивацію, невеличкого «копняка під дупу», які допоможуть рухатися далі.

Якщо Ви досі не можете активно зануритися у працю, то треба подумати, чи справді Вам подобається місце роботи, чи влаштовують заробітна плата та колеги. Часто люди не хочуть працювати та відтягують це, бо не бажають знову повертатися до гнітючого колективу та неприємної атмосфери, віддавати дорогоцінний час за копійки та робити те, що не люблять.