Як правильно заповнювати реквізити “призначення платежу” у 2021 році?

Як правильно заповнювати реквізити “призначення платежу” у 2021 році?

У 2021 році вийшов новий наказ Міністерства фінансів України «Призначення платежу». Це означає, що з 26 лютого діють нові правила, що стосуються заповнення реквізитів.

Чому так сталось? З першого дня 2021 року в силу вступила нова система сплати податків. Тим платникам, що прагнуть використовувати єдину квитанцію у розділі «призначення платежу» необхідно було заповнювати:

  1. Реквізити отримувача.
  2. Суму.
  3. Призначення платежу.
  4. Номер податкового повідомлення або рішення.

І це необхідно було робити для кожного з пунктів у єдиній квитанції. У зв’язку з цим, Кабінет Міністрів України впровадив наказ «Порядок №666» в якому міститься два розділи. Пізніше його доповнили «додатком 2», «додатком 3».

Якщо, Ви хочете сплачувати податки, платежі на державні та недержавні рахунки, соціальне страхування або інші послуги у звичний для Вас спосіб, тоді використовуйте розділ І.

Якщо, використовувати новий спосіб, тоді треба звернутись до розділу ІІ. В ньому впроваджено перелік кодів, котрі відповідають за певні функції.

Для використання розділу ІІ детальніше ознайомтесь з кодами:

117 – якщо відкрито кримінальне провадження у справі банкрутства, щодо платника податків. Якщо заповнюєте податкову декларацію з вказуванням прибутку на підприємство та вносите суму, що була визначена коригування ціни контрольованої операції, використовуйте код 273.

Якщо відбувалась документальна перевірка спец підрозділом та була встановлена обов’язкова сума сплати податків – використовуйте код 276. А якщо відбулась камеральна перевірка, тоді використовуйте код 278. З нових залишився код 279, який використовується за результатами фактичної перевірки відділу контролю за підакцизними товарами.

Як правильно заповнювати форму?

Форма має декілька полів для заповнення. Поле №1 містить суму, яка заповнюється цифрами в гривнях. Сума повинна містити копійки. Навіть, якщо число ціле після знаку «,», повинно стояти два нулі. Друге поле починається зі знаку «;» та містить податковий номер та номер паспорту.

Усі наступні поля також починаються зі знаку «;». Поле №3 містить 8 цифр – код класифікації доходів бюджету. Четверте поле – код адмін-територіальної одиниці (десять цифр). Шосте та сьоме поле містять код одержувача та дату у форматі «ДД.ММ.РРРР» відповідно.

Якщо Ви заповнюєте таку форму самостійно вперше, можливо необхідно прочитати закон або переглянути декілька прикладів, щодо заповнення.