Як правильно подати на розлучення в Україні: список документів, опис процедури, вартість

Як правильно подати на розлучення в Україні: список документів, опис процедури, вартість

Заява на розлучення – це остання крапля в житті сімей, які бажають розійтися по різним сторонам0 життя, причому причин для цього може бути величезна кількість:

? зрада;

? нерозвинене почуття обов’язку і піклування;

? орієнтація на індивідуальність і одноосібність;

? проблеми з грошима і різноманітні залежності: ігрові автомати, ставки та інші.

Які документи необхідні і як можна подати на розлучення?

У цьому розділі піде мова про те, як подати на розлучення в найближчому або відповідному відділенні РАГСу, де при остаточному прийнятті рішення слід відразу оформити запис на певний час – на прийом до інспектора. На даний момент, у багатьох великих містах України можна записатися через онлайн сервіс, що значно спрощує і економить час.

В анкеті слід правильно все заповнити, підібрати зручний час і вибрати відділення РАГСу, який відповідає прописці одного з подружжя. Актуальний список всіх відділень РАГСів можна подивитися на офіційному сайті служби державної реєстрації.

Однак не можна просто принести документи на розлучення, трохи почекати і отримати бажане. Спочатку необхідно врахувати деякі особливості всього процесу, після чого уточнивши, які документи потрібні для розлучення, визначитися з такими деталями:

? наявність згоди обох добровільно розірвати відносини;

? наявність дітей дещо ускладнює процес, тому що навіть при повній згоді на розлучення, справа буде передана до суду. Якщо діти не спільні або досягли повноліття, все буде відносно просто і обмежиться вирішенням цього питання в РАГСі;

? якщо є зниклі безвісти і недієздатні люди, інспектор РАГСу може прийняти заяву про розлучення.

Багато хто вважає недоцільним подавати заяву до того, як будуть вирішені питання про розподіл майна та інші деталі, але це не так – якщо є згода обох сторін, то всі організаційні моменти можна вирішити і після шлюборозлучного процесу або під час нього. Однак в цьому є і свої нюанси, всі деталі краще за все ретельно обміркувати до оформлення розірвання шлюбу, оскільки після нього можна позбутися можливості мирно вирішити будь-які проблеми, які згодом доведеться оскаржувати в суді, що додатково принесе шкоди нервовій системі і грошові витрати.

Отже, якщо вирішені всі додаткові питання і призначено час, варто точно і без запізнень з’явитися в ЗАГС і обов’язково мати при собі наступні документи для розлучення:

✅ паспорта;

✅ ідентифікаційні коди;

✅ свідоцтво про реєстрацію шлюбу.

Більше ніяких додаткових документів не передбачено, крім того випадку, якщо один із членів подружжя не може з’явитися для подачі заяви. Тут необхідно завірити підпис заяви у нотаріуса, а другий член подружжя надасть його інспектору. При вирішенні питання через суд, до основного переліку документів для розлучення додається ще:

✅ копії свідоцтва про народження дитини або всіх спільних дітей;

✅ довідка про доходи;

✅ військовий квиток;

✅ договір про умови проживання дітей.

Процедура розлучення в Україні наступна. В цілому, заява на розлучення включає дві частини – по одній на кожну сторону, причому заповнювати самостійно нічого не потрібно, тому, як все робить інспектор на основі документів. Після чого він роздруковує і дає для перевірки та особистого підпису кожного із учасників.

Обов’язково потрібно все перевірити ще раз, щоб уникнути помилок, а також звірити всі дані з документів. Ця інформація буде міститися в свідоцтві про розлучення, а наявність помилок в офіційному документі неприпустимо. Заміна цього документа на правильний може зайняти ще більше часу, ніж весь шлюборозлучний процес, тому в першу чергу перед підписом потрібно все якісно перевірити ще раз.

Процедура розірвання шлюбу в Україні

Уже після того як написані і підписані обидві заяви на розлучення і оплачені потрібні квитанції, інспектор РАГСу призначає дату і час для наступної зустрічі, яка буде призначена для здійснення остаточного етапу – розірвання шлюбу. На неї виділяється місяць з моменту оформлення і подачі заяви. Такий термін вважається стандартом вже давно і надається для обмірковування і точного переконання в своїх намірах. Рідко коли люди передумують і відкликають заяви, а місячний термін абсолютно нічого не вирішує.

Якщо одна сторона не може гарантувати присутність на реєстрації, слід повідомити і попередити інспектора РАГСу, а також скласти заяву про згоду розірвання в відсутності другої сторони. Якщо ж обоє з подружжя не можуть бути присутніми, то складається заява про перенесення реєстрації, причому процедура розлучення не може бути офіційно оформлена через рік і більше з моменту, коли було подано заяву.

Реєстрація є процесом відносно недовгим і зазвичай не займає більше ніж 15-30 хвилин. На призначений час подружжя приходять точно і без запізнень, маючи при собі свідоцтво про реєстрацію шлюбу і, звичайно ж, паспорта. Сама процедура розлучення в Україні складається з таких процесів:

⚠️ складання актового запису інспектором, яка роздруковується і видається для підписання вже колишній парі;

⚠️ після цього видається по одному примірнику свідоцтва про розірвання, з підписами керівника РАГСу і печатками;

⚠️ в паспортах на відповідних сторінках ставиться штамп або відмітка про офіційне розірвання шлюбу;

⚠️ прізвище можна змінювати після офіційного закінчення процесу;

⚠️ на цьому процес закінчено і шлюб вважається офіційно розірваним безпосередньо з дня реєстрації заяви в ЗАГСі.

При вирішенні питання через суд, все буде не так швидко, і залежить від настрою подружжя і їх бажанні відвоювати більшість нажитого разом майна.