Як правильно сплачувати адміністративні штрафи?

Як правильно сплачувати адміністративні штрафи?

А Ви вважаєте себе законослухняним громадянином? Більшість людей вважають, що вони не порушують правила дорожнього руху, не влізають в бійки, платять податки та ніякі штрафи їм не загрожують. Але від таких неприємностей не має гарантій жодна людина, тому у разі отримання платіжки, не можна затягувати, а краще сплачувати одразу.

Які бувають види адміністративних штрафів?

Для початку потрібно розуміти, що отримати штраф можна не лише під час керування автомобілів у стані алкогольного сп’яніння або за дрібне хуліганство, штрафи накладаються за:

  • Несвоєчасну сплату податків.
  • Порушення ПДР, котрі були зафіксовані камерою.
  • Знаходження в недозволеному місці.
  • Правопорушення, що підпадають закону про хуліганство.
  • Неправдива інформація в декларації про власні статки та бізнес.

Таких причин безліч, навіть за несвоєчасне надання довідки Ви можете отримати штраф. Тому не потрібно вважати, що Ви ніколи не матимете справ з такою проблемою.

Ні в школі, ні в університеті людям не пояснюють як правильно сплачувати штрафи. Саме тому не треба дивуватись, що така не складна процедура для юриста, викликає складнощі у багатьох людей.

Що робити в результаті отримання платіжки про наявність адміністративного штрафу?

Для початку потрібно знати, що сплата повинна пройти не пізніше п’ятнадцяти діб після отримання довідки. Звісно, Ви можете оскаржити постанову, якщо вона є не правомірною. У разі відмови Вам – зобов’язані сплатити не пізніше п’ятнадцятої доби після оскарження.

Якщо штраф отримала людина, що молодша шістнадцяти років або не має самостійного заробітку, фінанси будуть стягуватись з батьків чи опікунів. Сплата штрафу здійснюється в будь-якому банку України, крім випадків необхідності ліквідування штрафу «на місці». Такі особливості передбачені законом України.

У разі несвоєчасного або відсутності сплачення штрафу, постанова буде передана у відповідну службу для примусової сплати. У такому випадку буде нараховуватися пеня.

Для сплати необхідно звернутись у будь-який банк України. Вам необхідно мати при собі:

  • Документ, що посвідчує особу (паспорт, водійські права, закордонний паспорт).
  • Індивідуальний номер платника податків.
  • Протокол (постанова про нарахування штрафу).

Ви можете скористатися послугою працівників банку, попрохати їх про допомогу в роботі з терміналом. Ви можете самостійно перенести всі реквізити або сплатити штраф в касовому відділі банку. Обов’язково потрібно взяти з собою квитанцію, за необхідністю занести її в місце отримання штрафу.

Якщо є можливість, то краще скористатись послугами юриста. Він допоможе подати апеляцію, а якщо її відхилять, то спеціаліст допоможе правильно сплатити штраф. Рахунок за сплату штрафів також можна переглянути на сайті держказначейства України. Корисно використовувати зручний додаток UniExpert, де є номер безоплатної правової допомоги та багато важливої інформації, що буде у пригоді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *