3 роки умовно за продаж гральних еротичних карт

3 роки умовно за продаж гральних еротичних карт

Не рідко у новинах можна почути інформацію, як засуджували людей або виписували їм величезні штрафи за те, що вони викладали у закриті групи у соціальних мережах не дуже пристойні фотографії. І дійсно, законодавство у цій сфері занадто застаріле й майже не реформувалось з часів Незалежності.

Уявіть собі, що в Україні можна отримати тюремний термін лише за те, що продавали гральні карти з еротичними зображеннями. Таке сталось з жителем Тернопільщини, йому суд присудив три роки умовного ув’язнення за те, що продавав гральні карти. З цим чоловіком таке стається вже в другий раз.

Рішення було винесено Бучацьким районним судом Тернопільської області. Чоловіку надали іспитовий термін в один рік. Це означає, що у випадку правопорушення протягом наступного року, чоловік обов’язково потрапить за ґрати на три роки.

Доволі смішним фактом у цій ситуації є саме те, що окрім умовного терміну, засуджений має заплатити 1307 гривень за мистецтвознавчу експертизу. Тобто професійні слідчі дивились на цікаві картинки та мали довести, що зображення на гральних картах саме «порнографічного характеру», оскільки в тому разі це буде порушенням. Уявіть собі, шановні експерти дивились на оце, а потім за це отримали тисячу триста гривень.

«Кримінальна історія» рецидивіста

Цей чоловік 11 січня 2020 вперше скоїв такий страшний злочин. Тоді він випадково знайшов на зупинці громадського транспорту календар на той же рік, в якому можна було знайти зображення, що вважаються порнографічними (на думку поліцейських та суду). На наступний день чоловік продав той календар своєму знайомому у міському сквері біля фонтанів (це місце читачеві варто запам’ятати).

За незаконний продаж такого календаря чоловіку присудили сплатити штраф у розмірі 850 гривень. Така інформація міститься в офіційному вироку суду.

Рівно через рік цей чоловік 11 січня 2021 року знайшов у своїй шафі з одягом ігрові карти з зображеннями еротичного характеру у кількості 11 штук. На наступний день чоловік вже продав ці карти за 70 гривень своєму знайомому у тому самому міському сквері біля фонтанів.

Тобто цей рецидивіст майже повністю повторив свій злочин по тій самій схемі рівно день в день. Тому на другий такий випадок чоловіка вже очікував не штраф, а умовний термін, при цьому треба було заплатити за мистецтвознавчу експертизу.