Арешт Майна – що це таке та коли можуть застосувати?

Арешт Майна – що це таке та коли можуть застосувати?

За порушення законів можна потрапити за грати, але накласти арешт можна не лише на людину, а й на її майно. Чи задумувались Ви про те, з якою метою накладають арешт на майно? Що треба зробити, щоб на Ваше майно було накладено арешт? Як вирішується питання з арештом майна? На ці питання спробуємо відповісти Вам у статті.

Що таке арешт майна та чому його накладають?

Арешт майна – один із заходів, котрий необхідний для збереження речових доказів. Але не можна просто заарештувати будь-чиє майно. Для цього необхідно мати підстави вважати майно доказом правопорушення. Арешт може бути:

✅ Повним

✅ Умовним

Повний арешт майна – забороняє особі, що сплачує податки, розпоряджатись майном. Умовний арешт обмежує права на користування, але за необхідності можна отримати дозвіл на використання даного права. Наприклад, якщо реалізація права керування не призведе до збільшення податкового боргу. Також якщо після використання права податковий борг не зникне.

Накласти арешт можна на будь-яке майно, крім того, що описане в законі статті 55 «Про виконавче провадження». Не допускається стягнення майна на об’єкт довірчої власності. Також можна ознайомитись з додатком до цього закону, щоб детальніше дізнатись яке майно не може бути під арештом.

Коли може бути накладений арешт на майно?

Підстав для арешту дуже багато. Одні з основних це – особа, що має податкові борги покидає країну. В такому випадку на її майно накладається арешт.

Або, наприклад, особа відмовляється у проведенні детального розслідування при наявності законних підстав. Також накласти арешт можуть при відсутності ліцензії на господарську діяльність.

Арешт накладається на майно особи, котра не зареєстрована у реєстрі платника податків, якщо така реєстрація є обов’язковою. Також при наявності боргу у реєстрі та спробі перевести майно за кордон.

Якщо майно перебуває у заставі, а платник не надає згоду щодо проведення перевірки його збереження – майно може потрапити під арешт. Якщо майно під заставою, а особа не допускає відповідний орган до опису майна – також є підставою для арешту.

Процедура арешту майна

При наявності підстав, що відповідають закону, для арешту майна проводиться обґрунтування арешту. Рішення керівника контролюючого органу передається до суду та має бути розглянуто упродовж наступних 4 діб (термін не включає святкові та вихідні дні).

Рішення надсилають рекомендованим листом з повідомленням про отримання або врученням під особистий підпис. Це зобов’язує інших осіб, що володіють майном певної особи передати управління майном. Та забороняє людині на певний час повноцінно володіти своїм майном.