А Ви знали, що змінюються правила покупки долара для юр.осіб?

А Ви знали, що змінюються правила покупки долара для юр.осіб?

В Україні в 2021 році змінять правила покупки долара для юридичних осіб. Це станеться в рамках запланованої лібералізації ринку.

Як розповідає радник голови правління «Кредитвест банку» Василь Невмержицький, купувати валюту дозволять всім юридичним особам без зобов’язань у вигляді зовнішньоекономічних контрактів. В кінці минулого року Нацбанк анонсував це пом’якшення на 2021-й. По суті, це означає, що будь-яка компанія зможе купити на міжбанку валюту, як це робить людина в обмінному пункті.

«Це дозволить збільшити ліквідність валютного ринку в середньостроковій перспективі. Але на першому етапі не виключено зростання попиту на валюту, який спровокує подорожчання долара. НБУ добре це розуміє, тому не поспішає з впровадженням цього послаблення і розраховує оптимальний момент. Для мінімізації впливу на ринок, робити це краще на стійкому тренді до зміцнення гривні».

Які правила вже змінили в 2021 році?

✅ Банкам і фінансовим організаціям дозволили купувати валюту у населення в терміналах самообслуговування.

✅ Переводити валюту за кордон і отримувати її можна за допомогою цифрового паспорта в мобільному додатку “Дія”.

✅ Клієнтам-юридичним та фізичним особам дозволили проводити операції з продажу іноземної валюти на умовах «форвард» (контракт на продаж в майбутньому).

«Форвард – це класичний інструмент для хеджування валютного ризику або для заробітку на коливаннях курсів валют, – розповідає виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова. Наприклад, для компанії, яка закуповує сировину за кордоном, валютний форвард дозволяє заздалегідь визначити обмінний курс і виключити ризик несподіваних втрат через коливання ринкового курсу в день майбутньої покупки. Фізичні особи рідко потребують у подібному хеджуванні (наприклад, для оплати навчання або лікування за кордоном), але можуть використовувати форварди для заробітку. Однак, коливання курсу можуть приводити і до збитків».