В яких випадках допоможе сімейний адвокат?

В яких випадках допоможе сімейний адвокат?

Заведено вважати, що адвокат це людина, котра займається лише кримінальними справами. Але сучасна адвокатура має безліч відгалужень, тому правову допомогу можна знайти у будь-якій області.

Чим займається сімейний адвокат?

Сімейний адвокат користується популярністю завдяки своєму широкому спектру послуг. Це не тільки розлучення та аліменти. Основні сфери:

  • Розподіл майна.
  • Аліменти.
  • Суперечки щодо дітей.

Але кожна з цих сфер має свої окремі підгрупи та спеціалістів. Наприклад, не завжди українська сім’я складається тільки з громадян України. Безліч випадків шлюбу з іноземцями. Розлучення з іноземними громадянами можна вважати окремою галуззю сімейної адвокатури. Адже для розлучення варто приділяти увагу не лише сімейному кодексу, а й міжнародному праву.

Основним фактором, що впливає на процес розлучення є місце реєстрації шлюбу. Якщо союз був затверджений на території України, то і розлучення буде виконуватись згідно українського законодавства.

Якщо у подружжя є неповнолітні діти, то шлюб може бути ліквідованим лише судовим рішенням. Також, якщо подружжя зареєструвало шлюб не в Україні, тоді процес ліквідації шлюбу буде залежати від останнього спільного місця проживання.

Не менше нюансів можна знайти у розподілі майна. Не завжди це кухонні меблі та квартира з машиною. Бувають випадки коли у подружжя є власний сімейний бізнес або борги по кредитах. Такі речі майже завжди складно розділити порівну.

Перше, що робить суд – це розподілення спільного майна. Є ситуації, коли чоловік або дружина їздить на машині, що була куплена за сімейні кошти або в кредит, але ця людина вважає власність лише своєю. Під час шлюбу цей момент міг не обговорюватись, але коли справа доходить до суду, зазвичай згадують навіть подарований на весілля сервіз.

І мабуть, найголовніше, що намагаються поділити – це дітей. Під час розлучення піднімаються питання, з ким залишаться діти, скільки будуть проводити часу з батьками. Також обговорюють батьківські права та багато різних нюансів.

Статистика показує, що більшість справ вирішуються на користь матері. Діти залишаються з нею. Але український суд все більше практикує вирішення справ на користь батька. Тоді мати буде зобов’язана виплачувати аліменти. Така практика вже не нова.

Зараз популярність набирає весільний договір. Але для того, щоб правильно його скласти, також краще звернутись до сімейного юриста. Тоді ні в кого зі сторін не залишиться питань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *