Долар, Євро та гривня. Яка валюта більш корисна під час кризи?

Долар, Євро та гривня. Яка валюта більш корисна під час кризи?

Як Ви готуєтесь до фінансових потрясінь? Економічні кризи, зміни курсу національних валют – це часті проблеми, які викликають стрес у значної кількості сучасних людей. Для того, щоб мати певну фінансову стабільність, українці роблять заощадження. У якій валюті це краще робити?

Євро чи долар?

Як показує практика, у більшості випадків під час створення заощаджень, українці надавали перевагу американському долару. Ця тенденція почалась ще на початку дев’яностих років та продовжується й нині. Однак, фінансова криза на фоні корона вірусу демонструє, що євро може бути кращою альтернативою.

У першу чергу треба зрозуміти, що таке євро. Ця валюта виникла майже двадцять років тому й стала справжнім викликом американському долару. Економіка Європи за своєю величиною дуже схожа на США. Саме тому Євро є однією зі світових резервних валют.

З початку двотисячних єдина європейська валюта постійно зростала у ціні, а долар тим часом просідав. Наприклад, є конкретні цифри: у 2002 році курс долара до євро був 0.86, а вже у 2008 курс становив 1,6. Однак, постійне зростання призупинилося під час боргової кризи 2014 року.

Ще дуже показовими є резерви центробанків по всьому світі. З початку нульових до 2008 року частка євро у золотовалютних запасах зросла з 18 до 26 відсотків. За той самий час долар у цьому показнику знизився з 72 до 64. У чому полягають причини підвищення популярності євро?

  1. ЄС економічно та політично сильний, оскільки має розвинуту політичну систему. Європа нічим не гірша за США з боку капіталів та ризиків.
  2. У Європи не має та не було суттєвого дефіциту торгового балансу. Це означає, що в ЄС розвинуті сфера послуг та виробництво.
  3. Найголовніше, що Європа не має залежності від Китаю, як США. Економіка Європейського союзу самодостатня й не має перекосів, як у Китаї чи США, коли виробництво в одній країні, а фінанси в іншій.

У якій валюті робити заощадження?

Дуже корисно користуватись правилом «не тримати усі яйця в одному кошику». Тобто в ідеалі мати резерви, як в гривні, так і в доларах, і євро. Гривню тримати корисно, оскільки вона дає можливість більше заробляти на депозитах, ніж євро та долари. А завдяки планомірній та зваженій стратегії Національного Банку України наша валюта суттєво покращила свої позиції та стала набагато стабільнішою. Все ж, найрозумніше буде не робити ставку лише на одну валюту. Й найбільшу у заощадженнях частку краще віддати саме європейській валюті.

373 comments

Сімейні консультації. Психолог онлайн Консультация психолога.

Онлайн-консультация у психолога.
Приглашаем вас на консультации
детского психолога. Заказать консультацию
психолога. Заказать консультацию психолога.
Консультация психолога в Киеве

Сповіщення: mazhor4sezon

Greetings from Los angeles! I’m bored to death at work so I decided to check out your site on my iphone during lunch
break. I enjoy the knowledge you present here and can’t wait to take a look when I get home.
I’m amazed at how fast your blog loaded on my phone .. I’m not even using WIFI, just 3G ..

Anyways, superb site!

Если сделать неожиданное
предположение, что Рим – это существо, обладающее самосознанием, то нам предстанут зримыми все его
утраченные архитектурные редкости, все изумительные памятники зодчества.
Но нельзя забывать о том, что любая историческая данность представима как лишь однократно заполненная
пространственная последовательность.

Наше душевное прошлое в чем-то подобно Древнему Риму.

5 способов вернуть интерес к работе и увлечениям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *