ДПС радить працюючим ФОП контролювати сплату ЄСВ їх роботодавцями

ДПС радить працюючим ФОП контролювати сплату ЄСВ їх роботодавцями

З початку 2021 року почали діяти нові правила для сплати деяких податків. Наприклад, з першого січня фізична особа підприємець звільняється від сплати єдиного соціального внеску, якщо сам є одночасно найманим працівником. 

Державна податкова служба акцентує увагу на тому, що скористатись такою пільгою не можуть ті, хто працевлаштований як сумісник. Усі інші, незалежно від того на якій податковій системі знаходяться звільняються від сплати ЄСВ. 

Незважаючи на те, що сплачувати ЄСВ повинен роботодавець, фізична особа підприємець повинен переконатись у своєчасній виплаті в повному розмірі. За нормою закону розмір ЄСВ не може бути меншим за мінімальний страховий внесок.

У разі виникнення проблем або заборгованостей у вигляді несплати єдиного соціального внеску, тоді стягнення, санкції та інші проблеми можуть лягти тягарем на плечі ФОП. У запобіганні виникнення таких ситуацій, спеціалісти з ДПС радять щомісяця звертатись до пенсійного фонду України. Це можна зробити декількома варіантами:

✅ Особисто

✅ За допомогою порталу

Вам необхідно отримати довідку про зарахування виплат. Документ ОК-5 або ОК-7. Отримання такої довідки є безкоштовною послугою. 

Але з початком нового 2021 року ДПС отримує звіти від роботодавців не кожного місяця, а кожного кварталу. Це означає, що перевіряти нарахування необхідно один раз на три місяці. Кінець першого кварталу відобразиться у реєстрі лише в останніх числах травня, а другого кварталу – на кінець серпня. 

Але, якщо Ви все ж таки маєте бажання сплачувати самостійно – це також можна зробити. У свою чергу це збільшить страхові внески до пенсійного фонду України, від яких потім і відраховують пенсійні виплати. 

Незважаючи на те, що підприємець сам може визначити суму сплати єдиного соціального внеску, зазвичай, сплачують 22% від мінімальної заробітної плати. Таким чином, платіж становить приблизно 1300 грн на місяць. І за один квартал необхідно заплатити приблизно 4000 грн. 

За несплату або несвоєчасну виплату можна отримати штраф. При відсутності поважної причини за прострочення платежу, необхідно сплатити 20% від суми боргу та 0.1 % пеня за кожний день заборгованості. Також може застосовуватись адміністративний штраф. При заборгованості до 5100 грн сума штрафу становить від 700 до 1300 грн, а більше 5100 – штраф може досягати 2100 грн. 

Якщо Ви сплатили ЄСВ, а банк не перевів кошти на рахунок податкової, Ви повинні подати листа та прикріпити до нього чек про оплату. Тоді штраф та пеню сплачуватиме банк.