Захист нерухомого майна від рейдерського захоплення

Захист нерухомого майна від рейдерського захоплення

А у Вас є власна нерухомість для проживання або бізнесу? Мабуть чули, що таке рейдерство. Цей термін є великим страхом для багатьох підприємств в Україні. Для того, щоб не турбуватись через це, обов’язково потрібно використовувати усі можливі запобіжники для захисту майна від рейдерських захоплень.

Що Вам треба зробити для захисту власності?

Важливо обов’язково вносити нерухомість у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Багато з громадян лише мають паперовий документ з БТІ про приватизацію. Звичайно, такі свідоцтва теж є легітимним способом реєстрації власності. Однак, якщо не буде електронного реєстрування, то буде залишитись вірогідність шахрайських дій з використанням підроблених документів, що стане приводом до рейдерського захоплення.

Щоб внести дані у державний реєстр, потрібно звернутись до нотаріуса. Таку послугу надають як приватні, так і державні нотаріуси. Спеціалісти радять використовувати сервіс «СМС-маяк», який можна знайти через офіційний сайт Міністерства юстиції. Це допомагає моніторити та реагувати вчасно на можливі порушення при внесені даних стосовно Вашої власності у реєстр.

Якщо Вам надійде повідомлення про якісь дії з Вашою нерухомістю, то одразу потрібно звернутись до державного реєстратора з документами, які підтверджують власність.

Як зупинити незаконні реєстраційні дії?

Для цього законодавством передбачено два методи, які можна використати. У першу чергу можна заборонити вчинювати реєстраційні дії на підставі офіційного рішення суду, яке вже набрало чинності. Але цей процес може суттєво затягнутись за часом.

Також зупинити реєстраційні дії можна на основі заяви, яку подає сам власник нерухомого майна. У такому документі обов’язково вказуються усі деталі цієї справи. Такий документ буде діяти на протязі 15 діб. Після того як строк сплинув, через 5 діб власник нерухомості має право ще раз подати таку заяву.

Такі дії дозволять суттєво виграти час. І важливо обов’язково звернутись зі скаргою до офіційної інстанції «Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації». Ця установа розгляне Вашу скаргу на протязі 30 діб.

Це допоможе не тільки скасувати реєстраційні дії, які виконуються злочинним шляхом, а також відновити справедливість суттєво швидше, ніж подаючи позов до суду. Експерти рекомендують у випадку таких неприємних ситуацій звертатись за консультацією до професійного адвоката. Це суттєво підвищить шанси на те, що процес пройде без нервів та максимально успішно, щоб захистити Вашу власність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *