За що найбільше судяться в Україні?

За що найбільше судяться в Україні?

А Ви колись приймали участь у судовому засіданні? Кожен день наші співвітчизники судяться та подають заяви. Через що найчастіше виникають інциденти, які потрібно вирішувати виключно через суд?

Які заяви до суду є найбільш популярними в Україні?

Експерти відмічають, що за останні роки кількість цивільних справ суттєво знижується. Наприклад, ще у 2013 році до суду надійшло 1,6 мільйона скарг, заяв та інших документів усіх типів. А от у 2014 таких було 1,3, в 2016 менше одного мільйона і ця тенденція зберігається.

Якщо проаналізувати статистику судової адміністрації України, то можна виділити найбільш популярні причини, з яких люди звертаються до суду. До статистики беруться дані, які були розглянуті судом, тобто їх не повернули та не залишили без розгляду.

Українці найбільш часто звертались до суду для того, щоб вирішити питання по банківським вкладам, кредитам чи позикам. Такі заяви займають майже третину серед повного переліку усіх спорів.

На другому місці кількість позовів, що стосуються розірвання шлюбів. Від загального обсягу вони займають приблизно чверть. Саме тому не дивно, що в Україні настільки популярні послуги сімейного адвоката. Обрати якісного спеціаліста можна за допомогою функціоналу додатка UniExpert. Там Ви можете ознайомитись зі значною базою професійних адвокатів й обрати не тільки найкращого за рейтингом, але й найближчого до Вас.

Приблизно по 10% за кількістю заяв займають спори, які стосуються спадкового майна та стягнення аліментів через суд. Вони за останні роки зросли за кількістю, але не суттєво.

П’ятірку за кількістю найбільш популярних позовів завершують справи, що стосуються права на приватну власність. Це відноситься не тільки до спорів за володіння нерухомістю, а й іншими видами речового майна.

Як правильно готуватись до суду?

Найголовніше це розумітись у самому предметі. Тобто перед тим як роботи позов до суду або брати в ньому участь як відповідач, важливо розуміти хоча б головні особливості конкретного юридичного питання. Важливо підготувати дієвий план захисту своїх інтересів, знайти докази правоти та зробити копії усіх документів, що будуть корисні по справі. Часто розібратись в усіх тонкощах українського законодавства пересічним громадянам буває складно. Саме тому корисно консультуватись з перевіреними адвокатами, які мають суттєвий досвід. Таким чином, зможете підвищити шанси на захист своєї позиції у суді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *