Зміни для ФОПів у 2021 році – що треба знати?

Зміни для ФОПів у 2021 році – що треба знати?

Багато законів, які прийняті були протягом останнього року починають діяти лише з 1 січня 2021. Саме тому важливо враховувати, що саме зміниться для ФОПів, щоб бути підготовленими до цього.

Як правильно готувати звіти ФОП у 2021 році?

Підприємці знають, що у січні місяці починається звітний період. Й усі, мабуть чули, що мають затвердити нові форми звіту, однак вони почнуть діяти лише через рік, а зараз використовують старі форми, які діяли ще в минулому році.

Потрібно подати звіт по єдиному податку, по ЄСВ, 1ДФ за працівників та своїх контрагентів ФОПів. Крім того, потрібно подати звіт зі сплаченого ЄСВ за своїх працівників.

Що до строку, коли саме треба подавати ці звіти, не треба шукати інформацію на різних сайтах. Достатньо зайти в програму, у якій Ви подаєте звіти.

Наприклад, в електронному кабінеті платників податків щодо кожного звіту точно написано строки подання біля відповідних електронних документів. Там усе вказано.

Нові рахунки на сплату податків

Важливо не тільки правильно заповнити звіти, а й сплатити податки. Важливо розуміти, що рахунки змінились через зміну адміністративно-територіального устрою. Якщо рахунки в кабінеті платника податків ще не оновились, то потрібно перевірити нові дані на сайті податкової інспекції.

Рахунки змінились, бо раніше платили податки районним адміністраціям, а тепер податки йдуть ОТГ. Це зручніше, оскільки незалежно від того, в якому районі проживаєте, податки сплачуються саме в територіальну громаду. Також Ваші гроші підуть на розвиток саме того місця, де живите.

Збільшення мінімальної заробітної плати

Двічі за 2021 буде збільшуватись мінімальна заробітна плата. У січні вона піднімається до шести тисяч гривень, а у грудні вже буде 6500 грн.

Це треба враховувати при підготовці плану розвитку витрат та доходів, бо від розміру мінімалки буде також залежати і розміри податків. Це в першу чергу єдиний податок і ЄСВ. На жаль, податків буде у новому році більше.

Скасування книги облікових податків

Ті ФОПи, які оформились у 2021 році, можуть взагалі не оформлювати облікову книгу. При цьому, у кого вона вже була оформлена раніше, то її необхідно заповнювати до кінця цього року. І при цьому зберігати у сейфі до 2023 року. А тільки після цього можна викинути.

Податковий кодекс все рівно вимагає вести облік доходів, навіть якщо немає облікової книги. Проте вести його тепер можна, як Вам зручно. Якщо хочете робити записи у зошиті, будь ласка. Якщо в таблиці Excel, то теж можна. Тобто можна робити у вільній формі помісячно, вказуючи помісячний дохід.

Чи є якась пільга для ФОП у 2021 році?

Головне, що перша група може взагалі не сплачувати податки до травня 2021 року:

✅ ЄСВ

✅ Єдиний податок

Це пов’язано з допомогою бізнесу під час карантинних обмежень. З однієї сторони, сплачувати податки буде простіше, але їх буде більше. Якщо Вам потрібна буде консультація юриста з податкових питань, то можете знайти для себе відповідного професіонала за допомогою додатку UniExpert.