Кібербезпека неповнолітніх в Інтернеті – про що батькам треба поговорити зі своїми дітьми?

Кібербезпека неповнолітніх в Інтернеті – про що батькам треба поговорити зі своїми дітьми?

А чи знали Ви, що 40% дітей спілкувались у чаті з незнайомими людьми, а з них 11% дітейзустрічалися з незнайомцем у власному будинку чи будинку незнайомця або у ресторані. І це величезний ризик, оскільки у сучасному світі педофіли все рідше підходять до дітей в живу, вони пишуть та знайомляться в онлайні.

А чи знають батьки, як багато дітей потерпають від кібербулінгу в Інтернеті? Це серйозна проблема, бо багато дітей якщо не роблять самогубство, то як мінімум замикаються у собі, що заважає їм розвивати нормальну комунікацію з іншими дітьми та отримувати щасливе дитинство.

Насправді, навіть багато дорослих не розуміють, як саме захищатись від кібербулінгу. А дитині, яка ще не сформулювалась психічно, емоційно та соціально складніше визначити, де небезпека для неї та як на неї правильно реагувати.

Як захистити свою дитину? Що потрібно обов’язково знати батькам?

Ви не зможете захистити дитину, якщо не знаєте що з нею коїться. Психологи в першу чергу радять працювати над відносинами з дитиною та вчити її, що завжди можна звернутись до батьків та розказати про якісь проблеми.

Головне в цьому не критикувати та не злитись на дитину, інакше вона поставить собі психологічну установку «батькам нічого казати не варто, буде тільки гірше». Що робити, щоб такого не сталось:

? Поговоріть з дитиною про онлайн безпеку. Будьте чесні.

? Демонструйте на практиці, про що говорите та власною поведінкою показуйте приклад правильного користування Інтернетом. Наприклад, якщо мати постійно спілкується з незнайомцями в онлайн чатах, як тоді довести дитині, що робити так не можна? Це те саме, що курити і одночасно казати: «ніколи так не роби».

? Було б добре знаходитись у «друзях» в соціальних мережах з дитиною, щоб бачити її онлайн активність, що вона постить, які думки виражає.

? Розмовляйте з дитиною про те, з ким вона спілкується в Інтернеті, які сайти відвідує. Без строгості, спокійно та з щирою цікавістю.

Як виставити правила та рамки користування Інтернетом?

Чим більше спілкуватись з дитиною про віртуальне життя, тим краще. Важливо пояснити, скільки часу краще проводити в Інтернеті і що саме можна там робити. Пам’ятайте, що заборонити бо «я дорослий», «я так сказав» та «я краще знаю» не тільки звучать абсурдно, а знищують довіру у сім’ї. Набагато ефективніше показати власний приклад. Корисні поради від психологів:

✅ Налаштування батьківського контролю в залежності від зрілості дитини.

✅ Поясніть дитині про те, що незнайомці в Інтернеті не завжди є тими, ким здаються. Дітям до десяти років потрібно приділяти більше контролю.

✅ Розміщуйте комп’ютери в загальній зоні та стежте за тим, що робить дитина в Інтернеті. Краще не робити це сильно нав’язливо.

✅ Не сидіть в Інтернеті більше часу, ніж Ваша дитина.

✅ Допоможіть дитині знайти хобі та заняття, щоб це було цікавіше за Інтернет та допомогло всебічному розвитку дитини.

Як допомогти дитині побороти кібербулінг?

У наш час багато знущання переходять з реального життя у мережу. Зазвичай цим займаються інші діти, які під прикриттям анонімності в Інтернеті намагаються самоутвердитись через дискримінацію та знущання з інших. Головне своїй дитині пояснити, що булінг не можна терпіти. Про такі випадки обов’язково треба повідомляти дорослим та у Поліцію. Якщо одразу на це адекватно реагувати, то можна буде захистити інших дітей від кібербулінгу.