Майже 100% українських товарів на британському ринку отримають вільний доступ. Що відомо про нову угоду з Великою Британією?

Майже 100% українських товарів на британському ринку отримають вільний доступ. Що відомо про нову угоду з Великою Британією?

Нещодавно Володимир Зеленський підписав угоду з Великою Британією. Це стало новим кроком у партнерстві України зі Сполученим Королівством. Як відомо, договір передбачає, що:

⚜️ Між країнами буде проводитися вільна торгівля

⚜️ Кожна сторона зобов’язується підтримувати іншу у політичному плані

⚜️ Буде проводитися стратегічне співробітництво

Також ця угода допоможе підтримати відносини між державами, у період виходу Великої Британії з Європейського Союзу та її подальшого самостійного існування. Вважається, що об’єднавшись у торгівлі, Україна збільшить свій економічний потенціал і зміцнить політичний статус на арені Європи.

Які вигоди ринкового договору з Великою Британією?

Співробітництво зі Сполученим Королівством дає Україні шанс на торгівельний розвиток. Ця угода дозволить підвищити лібералізацію умов продажу товарів або надання послуг. До речі, договір не буде поступатися тому, який було підписано з Європейським Союзом.

Як тільки згода набуває чинності, відбудеться тотальна лібералізація 98% ринкових товарів, тобто вони отримають доступ до ринку Великої Британії. А вже з 2023 році цей відсоток буде максимальним. Тобто угода не тільки поширить українські товари та послуги закордоном, а й зробить процес експорту набагато легшим та доступнішим. Отже, компанії обох країн без будь-яких проблем зможуть просувати власний продукт.

Крім того, Україна отримує право за короткий проміжок часу, а саме 2 роки після початку дії, на перегляд або внесення корективів до положень ринкової Угоди. Цей термін набагато менший у порівнянні з подібною згодою з Європейським Союзом.

Також з’являється новий план тарифних квот:

? Для України їх кількість дорівнює 36 і 4, які нараховуються додатково

? Нульові тарифні квоти безпосередньо визначає Велика Британія. Вони встановлюються з урахуванням квот на тарифи, які ухвалено в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС

Як ми бачимо, торгівельний договір з британцями доволі вигідний для обох сторін. Україна отримує прямий доступ до ринків ЄС та Сполученого Королівства, що дозволить поліпшити нестійку економічну ситуацію в країні. Також, збільшиться квотування окремих послуг та товарів приблизно на 7%.

Це стане сильним поштовхом до поширення та виходу нашого вітчизняного виробництва з рамок України. На фоні цього МВФ покращив фінансове прогнозування України на цей та наступний роки. В наступному році за підрахунками Міжнародного Валютного Фонду зростання української економіки очікується на 3 відсотки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *