Медична реформа в Україні – що це таке та чого очікувати?

Медична реформа в Україні – що це таке та чого очікувати?

Реформи це в першу чергу про «зламати старе» та «збудувати нове». Отже, це складний етап у суспільстві, при якому хтось виграє, а хтось програє. Частіше за все виграє народ, а програють корупційні схеми. Медична реформа в Україні це можливість не тільки створення гідної оплати на ринку праці медиків, а й отримати пацієнтам якісні послуги.

Чому медична реформа потрібна країні?

Стара радянська система лікування в Україні досі використовується і постійно доводить, що не працює та потребує змін. Важливо оптимізувати кількість лікарень в Україні, створити умови при яких оплата лікарям буде залежати від їх кількості пацієнтів.

Боротьба за медичну реформу існує не перший рік: поступово, складно, але все ж просувається цей складний проект. Через значну масовість та складність роботи з реформування всієї медичної системи, цей процес розділений на декілька етапів. Саме зараз вводиться другий етап.

Другий етап медичної реформи

Мета II етапу в першу чергу покращення медичної допомоги, забезпечення кожної недоношеної дитини шансом на життя, а також підвищити ймовірність раннього виявлення онкологічних хвороб. Для отримання такого результату НСЗУ вже уклала договори з великою кількістю медичних закладів по всій Україні, а саме понад півтори тисячі установ.

З 1 квітня 2020 року змінюються певні правила. Наприклад, для лікаря починають працювати електронні медичні записи. Це дуже зручно та ефективно, оскільки перед комп’ютером у медика буде можливість оперативно дивитись на всю медичну інформацію про пацієнта. Усі знають, які виникають постійні проблеми з медичними книжками, що ведуться по-різному, а також часто важлива інформація зникає, бо якийсь папірець банально випав.

Також за другим етапом медичної реформи з’являється новий принцип фінансування. Тепер фінансується лише за якісні медичні послуги, ефективність яких була доведена. Це досить зручно та зменшує нерівність між зарплатнями лікарів, коли в маленькому місті отримували грошей суттєво менше ніж медики у великих містах за однакову роботу.

Зарплати прив’язанні до пацієнтів та послуг створюють умови, що люди можуть оцінювати якість послуг кожного лікаря та таким чином обирати для себе підходящого спеціаліста, а медики будуть надавати найкращі послуги для того, щоб пацієнти не підписали договір з іншим лікарем. В умовах здорової конкуренції завжди створюється розвиток та покращення сервісу для клієнта.

У додатку UniExpert користувачі мають багато корисної інформації. Наприклад, номери МОЗ, контакт-центру для пацієнтів, урядової гарячої лінії, завдяки яким можна отримати вичерпну консультацію стосовно питань, які хвилюють по медичній реформі. Також з Вами завжди буде перелік медичних закладів до яких можна звернутись у будь-якому місті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *