На Херсонщині з’явиться новий сучасний дата-центр. Що відомо про перший Data Center в Україні та які проблеми він вирішуватиме?

На Херсонщині з’явиться новий сучасний дата-центр. Що відомо про перший Data Center в Україні та які проблеми він вирішуватиме?

Уявіть собі, що в невеличке місто Нова Каховка на Херсонщині вкладають інвестиції в розмірі одного мільярда доларів для будівництва масштабного технологічного центру. Цей технопарк буде розв’язувати світові проблеми, пов’язані зі збільшенням швидкості обробки даних. Анонсувало появу масштабного Дата Центру Міністерство цифрової трансформації.

Що відомо про новий технопарк?

У новий проект будуть інвестовані значні кошти, а також створені понад 200 нових робочих місць. Цей технологічний проект вперше буде створено та запущено в Україні. Інвестиції зроблені міжнародним технологічним холдингом TECHIIA, які підписали меморандум, в якому вказали плани на інвестиції, співпрацю та розвиток відносин з Міністерством цифрової трансформації в Україні. Міністерство повідомляє, що частиною екологічного технопарку також буде агроферма.

Наразі цей Екотехнопарк лише один з проектів, який планується створити та запустити. У Новій Каховці дата-центр матиме потужність до 500 МВт. Там будуть оброблятись та зберігатись важливі дані, а також будуть робити 3D-рендеринг.

Важливою особливістю нового Дата-центру в тому, що він створюється за новітніми стандартами та технологіями. Також обов’язково враховується турбота за навколишнє середовище. Це означає, що те тепло, яке буде виділяти центр, зможуть використовувати та утилізувати за допомогою агроферми, яка буде частиною технопарку.

Побудують новий Дата-центр використовуючи останні технології, а також цей об’єкт обов’язково буде безпечним для навколишнього середовища. Тепло, яке виділятиме центр, утилізуватимуть в агрофермі. Вона також буде частиною Екотехнопарку. Для того щоб реалізувати перший етап проекту, будуть залучені понад 200 мільйонів доларів інвестицій для покращення інфраструктури.

Чому масштабний проект Екотехнопарк будують саме в Україні?

Оскільки інвесторам це вигідно, бо у нас є швидкий Інтернет, дешева енергетика, зручне географічне розташування для клієнтів з Європи та Азії, а також кадровий потенціал. Таку думку має керуючий холдинг TECHIIA Юрій Лазебніков.

У меморандумі про співпрацю описується робота не тільки стосовно створення Екотехнопарку, а також удосконалення необхідної інфраструктури для проведення міжнародних змагань з кіберспортивних дисциплін, а саме арен та готелів. Також TECHIIA та Міністерство Цифрової трансформації домовились про розвиток STEM освіти в Україні.

Михайло Федоров, який є головою сучасного Міністерства цифрової трансформації, оптимістично налаштований стосовно зміцнення позицій нашої держави на світовій арені, оскільки міністр впевнений, що Україна може стати найпотужнішим IT центром не тільки у Східній, а навіть у Центральній Європі. А це у свою чергу принесе країні ще більше інвестицій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *