Нові правила навчання в школі: що варто знати батькам?

Нові правила навчання в школі: що варто знати батькам?

Вчені, які досліджують особливості поширення Covid-19 досі сперечаються стосовно того, наскільки діти успішно розповсюджують новий вірус. Оскільки деякі вважають, що діти майже його не розповсюджують, а інші схиляються до думки, що небезпека більша, ніж здається. В умовах незрозумілостей, для наймолодших школярів є послаблення, але все рівно для всіх учнів шкіл є багато суттєвих змін у шкільному житті у порівняні зі спокійним минулим роком. До чого варто готуватись батькам?

Які заходи запроваджують для безпеки дітей та вчителів у школах?

Кожного шкільного працівника обов’язково мають перевіряти на ознаки респіраторних захворювань завдяки вимірюванню температури. Бажано щоб спеціаліст самостійно це робив ще вдома і в разі температури вище за 37,2 повідомив свого керівника та лікаря.

Проводити масове вимірювання температури у всіх учнів не є обов’язковим. Чи робити так, має вирішувати керівництво та медичний працівник школи.

Школярі, які навчаються у першому, другому, третьому та четвертому класах, не обов’язково мають носити маски. Але це не означає, що цього робити зовсім не потрібно. Головне навчити дитину правильно користуватись цим засобом захисту. А користь дійсно буде, оскільки у разі інфікування когось з класу, вірус не так швидко буде розходитись по сім’ям дітей.

А от діти від п’ятого класу у школах обов’язково мають носити захисні маски під час перерв. Також важливо дитині мати з собою декілька захисних масок на день, щоб періодично їх міняти. Антисептик ніколи не буде зайвим. Проте якщо можна обрати між антисептиком та миттям рук з милом, то останній варіант більш пріоритетний.

В постанові міністерства охорони здоров’я вказано, що місцева влада повинна забезпечувати школи необхідною кількістю масок. Проте не вказано, що робити, якщо не буде достатньо грошей для цього. За законом про середню освіту батькам не забороняється робити пожертви школі.

Провітрювання має стати постійною нормою, саме тому це мають робити на кожній перерві протягом десяти хвилин. Тепер пересування по школі буде обмеженим, тому усі заняття мають проходити в одному й тому ж кабінеті. МОЗ рекомендує за можливості проводити навчання на відкритому просторі.

Важливо, щоб заклади освіти створювали індивідуальні плани для кожних класів стосовно перерв та занять. Тобто потрібно створити такі умови, щоб діти якомога рідше опинялися у великих скупченнях.

Звичайно, рекомендації МОЗ це добре та працівники шкіл будуть намагатись робити усе від них залежне, але головна надія на батьків, наскільки якісно вони проінформують дітей про небезпеку вірусу та чому важливо бути обережним й дотримуватись соціальної дистанції у школі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *