Особливості повторної видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану

Особливості повторної видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану

А чи мали Ви колись свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану? Це значний перелік документів, наприклад, довідка про реєстрацію шлюбу або зміну імені. Зазвичай такі документи використовуються власниками набагато рідше за паспорти. Саме тому такі свідоцтва часто втрачаються. Повторне отримання такого документа відбувається у випадку, коли оригінал документа знищили, вкрали, загубили або пошкодили.

Особливості повторного отримання цього важливого документа

Втрата такого документа може статись будь з ким. Як правило, така проблема виникає саме тоді, коли свідоцтво потрібно для чогось терміново, а завчасно ніхто про це думати не стане.

Як правило, повторно видати свідоцтва можуть не тільки відділи ДРАЦС, а також консульства України. Це відбувається на основі актового запису цивільного стану.

Хто саме може подати таку заяву на відновлення документу? Особа, яка прямо або опосередковано пов’язана з документом. Це можуть бути:

  • Сама особа, стосовно якої виданий документ;
  • Батьки;
  • Дружина або чоловік;
  • Опікуни або піклувальники.

Якщо документ стосується дитини, то в такому разі подати заяву на відновлення свідоцтва про державну реєстрацію можуть органи опіки або представники дитячого чи навчального закладу. Не рідко цим займаються представники медичного закладу.

Як повторно видається свідоцтво про смерть? Такий документ можуть отримати подружжя та близькі родичі померлого. Для цього потрібна заява та довідка від представника органу опіки.

Отримати повторно свідоцтво про смерть або розлучення або будь-яке інше можна як особисто так і через другу особу. У такому разі обов’язково потрібно пред’явити документально підтверджені повноваження людини, що забирає документ за Вас.

Важливо розуміти деякі тонкощі. Наприклад, після офіційного припинення дії шлюбу свідоцтво про укладання шлюбу не видається. Також особі, що позбавлена батьківських прав, не можна повторно отримати свідоцтво про народження дітей. У залежності від конкретного документа та особливостей справи, процедура повторного отримання свідоцтва може змінюватись. Саме тому важлива консультація юридичного експерта, щоб усе пройшло якісно та без нервів. Знайти досвідченого адвоката Ви зможете завдяки функціоналу додатка UniExpert. Завдяки відгукам від користувачів можна підібрати для себе відповідного спеціаліста по якості отримуваних послуг. А також зручна карта дозволить знайти адвоката, що знаходиться недалеко від Вас.

1 comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *