Придбання нерухомості – на що звернути увагу?

Придбання нерухомості – на що звернути увагу?

Якщо Ви плануєте придбати нерухомість потрібно пам᾽ятати деякі нюанси. Цей процес лише зі сторони може здатись простим. Однак, насправді потрібно провести масштабну роботу з підготовки до цього заходу. Купівля квартири або будинку – це зазвичай значні кошти, тому таке відбувається досить рідко і вимагає значної уваги зі сторони покупця, бо не можна робити помилок.

Як правильно перевіряти житло?

Найголовніше, що радять експерти – це користуватись послугами професійного адвоката чи юриста, який допоможе перевірити усі ризики. Наприклад, важливо перевірити, чи це майно підлягає поділу між подружжям у майбутньому. Що ще важливо обов’язково перевірити перед купівлею житла:

 1. Чи має хтось з родини обов’язкову частину від нерухомості?
 2. Житло перебуває під арештом чи заставою?
 3. Нерухомість збудована на законних підставах?
 4. Чи є будинок самобудовою?
 5. Планується знесення будинку в найближчій перспективі?
 6. Чи є серед зареєстрованих осіб, що проживають, малолітні діти?

Це лише частина усіх питань, на які потрібно відповісти, оцінюючи нерухомість. Важливо обов’язково перевірити, чи є заборгованість за житлово-комунальні послуги.

Проблема у тому, що якщо занадто довіряти продавцю, то це призведе надалі до складної судової тяганини із третіми особами. В такому разі покупець може не тільки визнатись учасником у кримінальному проваджені, але й втратити гроші.

Головне, що треба зробити під час першого контакту з продавцем це перевірити у нього документи про власність та посвідчення особи, щоб дані збігались. Які є головні способи купівлі нерухомості:

 1. Договір дарування
 2. Договір довічного утримання
 3. Договір купівлі-продажу
 4. Договір лізингу
 5. Іпотека

Кожен з варіантів має свої переваги та недоліки. Найбільшою популярністю користуються договори купівлі-продажу. Це пояснюється легкістю в оформленні документів. Але це не означає, що можна бути менш пильним під час оформлення документів.

Коли Ви готуєтесь до угоди з будь-яким продавцем, важливо перевірити, чи є особа дієздатною та скільки людей прописано по документах і щоб в усіх довідках цифра збігалась. Кожна невірна цифра або підпис можуть стати підставою для оскарження договору в суді. Для того, щоб відчувати безпеку за свої кошти, обов’язково потрібна допомога професійного адвоката. Знайти якісного спеціаліста досить просто за допомогою додатка UniExpert. Там Ви зможете обрати не тільки кращого адвоката за відгуками користувачів, але й найближчого за місцем знаходження до Вас, щоб було зручного до нього дібратись. У такому разі угода про купівлю квартири пройде якісно та без нервів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *