Розпізнавання обличчя, що нас чекає?

Розпізнавання обличчя, що нас чекає?

Усі держави світу прагнуть надати безпеку своїм громадянам і бути безпечним місцем для туризму. Сінгапур стане першою країною у світі, яка буде використовувати розпізнавання обличчя в своїй національній системі ідентифікації.

Як вона буде працювати?

Технологія буде інтегрована до схеми цифрової ідентифікації країни SingPass і дозволить отримати доступ до державних послуг. Тобто, не дозволивши владі просканувати ваше обличчя, повноцінно жити в Сінгапурі ви не зможете. Це буде обов’язковою процедурою, наприклад, як зараз не викликає запитань, коли беруть відбитки пальців для отримання ID картки в Україні.

Технологія буде не тільки ідентифікувати людину, але й гарантувати, що вона дійсно присутня в момент сканування. Сфальсифікувати присутність не вдасться, підставити фотографію або відеозапис не вийде. Таким чином люди будуть регулярно передавати владі дані про своє місцезнаходження.

Що це означає для громадян України?

Велика ймовірність, що нас також в майбутньому чекає впровадження цієї системи ідентифікації. Розглянемо нововведення для наших реалій:

? Більшість з нас використовують смартфони, в яких є подібна технологія. Ключова різниця в тому, що смартфон використовує розпізнавання обличчя з нашої згоди. Робить це він при деяких функціях телефону, найчастіше використовують для розблокування смартфону. Але таку можливість кожен самостійно може відключити в налаштуваннях.

А ось технологія уряду Сінгапуру дозволу не буде питати і проводитиме сканування наших облич за допомогою камер. У підсумку все населення країни буде під контролем силових структур.

? Питання часу, коли така технологія з᾽явиться в Україні. Але треба розуміти наші реалії і що ми не знаходимося в Сінгапурі, Європі або США. У цих країнах працюють нормально суди і поліція захищає закон. Тому в наших широтах, така технологія може не тільки захищати громадян, а й нести негативні наслідки.

Уявіть собі таку технологію зараз в Білорусі. Необов’язково буде затримувати людей на мітингах у всіх на очах, можна відпустити всіх по домівках. А потім з’ясувати особи тих, хто був на мітингу за допомогою такої технології і заарештовувати вже за місцем проживання. Кожна технологія має дві сторони медалі.

4 comments

I was excited to uncover this page. I want to to thank you for your time for this particularly wonderful read!! I definitely really liked every part of it and i also have you saved as a favorite to check out new stuff in your website. Doll Gustave Dedric

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *