Серцево-судинна патологія. Чому це така серйозна хвороба у світі?

Серцево-судинна патологія. Чому це така серйозна хвороба у світі?

А чи знаєте Ви, що в Україні 25 мільйонів людей мають серцево-судинні захворювання? Кількість їх постійно зростає. Не перший рік захворювання серцево-судинної системи займає перше місце в табличці смертності. Ні одне інше захворювання не зрівнюється за шкодою від цієї патології.

Що відноситься до захворювань ССС (серцево-судинної системи)?

Можна умовно поділити всі захворювання, на ті, що пов’язані:

  • З серцем.
  • З судинами.

До захворювань саме серця можна віднести вади серця (набуті або вроджені), серцева недостатність, порушення ритму серця (екстрасистолія, аритмія, тахікардії та інші), запальні захворювання серця (міокардит, перикардит), порушення прохідності (АВ-блокади, СА-блокади, блокади ніжок пучка Гісса).

До судинних захворювань відносяться ішемічна хвороба, атеросклероз, артеріальна гіпертензія.

Що є основною причиною смертності під час захворювання серцево-судинної системи та як вберегти від цього себе та своїх близьких?

В результаті порушення ССС в організмі людини виникає недостатність кисню та утворюється некроз міокарда. Це може виникнути у результаті закупорки судин атеросклеротичними бляшками, що звужує просвіт судин. В результаті цього в організмі людини може сформуватись повна закупорка судини, що призводить до розриву судини.

Також, кров в організмі може бути досить густою, що заважає серцю її вільно перекачувати. Таке буває через збільшення в організмі ЛПВЩ (ліпопротеїнів високої щільності), що є передумовою до атеросклерозу.

Дуже важливе значення має мала обізнаність населення та менталітет. Люди вважають, що не слід скаржитись по неважливим питанням і тягнуть до останнього.

Буває таке, що людина переносить інфаркт міокарду «на ногах», невеликий дискомфорт та вважає такі симптоми не серйозними для свого здоров’я. Звісно, ніхто не звертається до лікарні та не здає ніяких аналізів. В результаті чого і формується осередок некрозу. Це може стати причиною смерті в будь-яку хвилину. Своєчасне звернення до лікаря може врятувати життя людини. Не нехтуйте щорічними медоглядами. Люди старшого віку повинні робити кардіограму регулярно (хоча б раз на рік).

При появі найменших ознак хвороби, звертайтесь до лікаря. Зазвичай перші ознаки хвороби серця – задишка, набряки на нижніх кінцівках, швидка втомлюваність, дискомфорт в ділянці серця, що залежить від фізичного навантаження.

Багато людей вважають, що з віком підвищення артеріального тиску – це норма. Вони звикають до 140 на 90 і це не є для них проблемою. Запам’ятайте, нормальним вважається тиск 120 на 80 і звикати до іншого не потрібно.

Які основні фактори ризику?

До основних факторів ризику відносяться досить банальні речі:

  • Надмірне споживання наркотиків, алкоголю та тютюну.
  • Мала фізична активність.
  • Надмірна маса тіла.
  • Збільшення рівню цукру в організмі.
  • Неправильне харчування та розпорядок дня.

Чи може людина відмовитись від всього цього або звести до мінімуму? Звісно може, але чи гарантує це життя без серцево-судинної патології? На жаль, але ні. Адже, є генетичний фактор. Але налагодити свій спосіб життя, привести в лад харчування та відмовитись від тютюну допоможе знизити ризик захворювання.

Ніхто не каже, що потрібно зовсім відмовитись від смаженої їжі та майонезу, почати тренуватись по 10 годин на добу. Досить слушно для профілактики буде вживати більше пареної їжі, ніж смаженої. Також доведено, що прогулянки по 1 годині вдень зменшують ризик виникнення серцево-судинних захворювань. 1 година вечірньої прогулянки – це 4-5 км, до того ж це покращує сон та нормалізує метаболізм.

Коли Ви відчуваєте у себе симптоми серцево-судинної патології, обов’язково треба звернутись до професійного лікаря. У додатку UniExpert є можливість обрати найкращий медичний центр серед тих, що знаходяться поруч. Користувачі залишають свої відгуки, які допоможуть Вам зробити свій вибір та захистити власне здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *