Смертна кара за корупцію. Який досвід у інших країн та чи працює це?

Смертна кара за корупцію. Який досвід у інших країн та чи працює це?

А чи знаєте Ви, як взагалі в Україні та світі карають чиновників за корупцію? Оскільки до цього питання багато хто зовсім по різному відноситься. Наприклад, у деяких країнах існує смертна кара за корупцію або навіть можуть присудити мільйони доларів штрафу. Якщо розглядати Сінгапур, то там взагалі працює «презумпція корумпованості». А в Україні народного депутата від «Слуга Народу» Олександра Юрченка відпустили з СІЗО за заставу, розмір якої складає три мільйони гривень.

Покарання в Україні за скоєння корупційних злочинів

За опитуванням Київського міжнародного інституту соціології у 2018 році виявилось, що 94% опитаних українців вважають корупцію серйозною проблемою в державі. Якщо підрахувати статистику з 2014 по 2020 роки, то виявиться, що половиною усіх покарань за звинуваченням у корупції був штраф. І лише десята частина від усіх справ, які дійшли до суду, призвела до позбавлення волі корупціонера.

Рівень штрафу, який в середньому застосовувався був на рівні приблизно 17 тисяч гривень, а мінімальний був 510 гривень. Як показує практика, коли якогось чиновника засуджують за такі злочини, то через декілька років він йде працювати на іншу посаду. Як вважають експерти, корупційні справи мають недостатній резонанс у суспільстві. А у цивілізованих державах саме тиск громадськості та журналістики змушує держави виправляти ситуації.

Як борються з корупцією в Китаї та Сінгапурі?

Коли людям нагадують про смертну кару за корупційні злочини, то першими на думку приходять китайські закони. У цій державі за корупцію отримують серйозні тюремні ув’язнення. Загалом це від десяти до двадцяти років. Також часто використовують смертну кару.

За підрахунками правозахисників з початку 21 століття в Китаї було публічно розстріляно понад десять тисяч чиновників. Важливо, що під розстріляні статті підпадають не тільки ТОП чиновники, але й менші за статусом службовці і ніхто не застрахований від покарання.

У Сінгапурі існує унікальна у світі «презумпція корумпованості». Це означає, що якщо чиновник підозрюється у корумпованих злочинах, то він вважається винним, доки сам не доведе свою невинуватість. Людину не тільки засуджують до семи років, видають штраф до 100 тисяч доларів, а також відбирають усі пільги, пенсії та роботу.

Як борються з корупцією у Європі та США?

Звичайно, що більш демократичні країни не мають таких жорстких покарань за скоєні корупційні злочини, але серйозні штрафи є. Наприклад, у Сполучених Штатах Америки за хабар потрібно сплатити штраф, який утричі більший за той хабар. А як бонус тюремне ув’язнення на строк у п’ятнадцять років.

Франція позбавляє волі на десять років за факти хабарництва. А якщо посадовець зловживає владою, то на п’ять років.

Німеччина може карати своїх посадовців строком до п’яти років. Проте за хабарництво суду, строк ув’язнення до десяти років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *