«Теплі кредити» у 2021 – чи розпочали банки видавати гроші?

«Теплі кредити» у 2021 – чи розпочали банки видавати гроші?

Нещодавно виконуючий голови агентства Держенергоефективності Костянтин Гура підписав спеціальні договори з банками-партнерами для того щоб реалізувати державну програму «теплі кредити» для населення України в цьому році.

Першими погодились на таку співпрацю серед банків саме державні установи Укргазбанк та Ощадбанк. Суть програми в тому, що люди беруть кредити у банків задля утеплення будинків. А держава при цьому відшкодує частину кредитів. Яка сума відшкодування та на що вона діє по цій програмі?

? 20% на твердопаливні котли (якщо на житло оформлена субсидія, то відшкодування у розмірі 35%).

? 35% на кредити для енергоефективних заходів у приватних будинках.

Окрім цього у 2021 році з’явились нововведення і розширились заходи підтримки громадян. Тепер можна також отримати підтримку у тому випадку, коли встановлюєте таке обладнання:

? Електрозарядки для зарядження електромобілів;

? Розумні лічильники для обліку електричної енергії;

? Електроакумулюючі системи (наприклад, батареї для накопичення енергії та використання її потім). Особливо це вигідно для власників сонячних батарей.

Той же Костянтин Гура вважає підвищення енергоефективності у будинку єдиним надійним способом зменшити витрати на оплату комуналки і таким чином будуть створені більш комфортні умови в самій оселі.

Головне завдання таких теплих кредитів у тому, щоб стимулювати населення впроваджувати заходи для збільшення рівня енергоефективності будинків. Людей переконує позитивний досвід учасників програми, оскільки коли проводиться комплексна модернізація захисту тепла, то економія на опаленні досягає 50%, а це великі суми, які доволі швидко окупаються.

Останні роки зберігається досить високий попит бажаючих на участь у цій програмі. Тому важливо звертатись якомога раніше. А як раз зараз банки повідомили, що вже почали видавати теплі кредити і важливо встигнути отримати його в цьому році.

Для того, щоб отримати більше інформації стосовно цієї програми, важливо звернутись до Call-центру Держенергоефективності, а також можна отримати інформацію в Ощадбанк і Укргазбанк.