Торгівля людьми швидко поширюється в Інтернеті. Про що повідомляє уповноважений комітет ООН?

Торгівля людьми швидко поширюється в Інтернеті. Про що повідомляє уповноважений комітет ООН?

Нещодавно комітет ООН, який слідкує за тим, як виконуються права жінок, закликав усі країни-учасниці зробити все можливе, використовувати усі правові та політичні засоби для того щоб ліквідувати торгівлю дівчатами та жінками. 

11 листопада був оприлюднений пакет рекомендацій комітету, в якому зазначено, що жінки та дівчата залишаються основними жертвами торгівлі людьми. Хоч для ліквідації цієї проблеми були задіяні безліч правових та політичних заходів як на міжнародному, так і національному рівнях.

Що конкретного зазначено в документі комітету ООН з захисту жінок?

Як підкреслюють головні посадовці комітету, усе частіше торгівля жінками та дівчатами проводиться завдяки кіберпростору, що створює певні складнощі для представників закону. Особливо ця проблема загострилась під час Пандемії, оскільки для вербування потенційних жертв, злочинці активніше починають використовувати:

✅ Чати

✅ Інтернет-форуми

✅ Соціальні мережі

Член комітету Далія Лейнарт повідомила, що під час карантинних обмежень та закритих кордонів, стала більш актуальною проблема цифрових технологій, коли вони використовуються у злочинних цілях, а саме торгівлі людьми.

Серед рекомендацій комітету ООН також є заклик до месенджерів та соціальних мереж про створення та встановлення інструментів контролю, які дозволять зменшити ризики втягування жінок та дівчаток у сексуальну експлуатацію. Також посадовці ООН просять ті компанії, що володіють соціальними мережами, використовувати свої бази даних для того, щоб знаходити та ідентифікувати работорговців.

Окрім цього автори документа рекомендують державам, які є членами ООН не тільки боротися з наслідками торгівлі людьми, а й ліквідувати першопричини таких злочинів. За думкою експертів, проблема в першу чергу полягає через дискримінацію за статтю у різних країнах та культурах. При цьому, головні фактори ризику виникнення торгівлі людьми є:

‼️ Міжнаціональні конфлікти

‼️ Соціальна та економічна нерівності

‼️ Гендерно-орієнтована міграційна політика

Члени комітету ООН з захисту жінок впевнені, що міжнародному співтовариству потрібно забезпечувати жінкам не тільки незалежність, а й рівні права для працевлаштування та отримання освіти. На превеликий жаль, це також стосується і України. Щоб захистити себе, потрібно захистити незнайомих людей для початку. Кожен має повідомляти про факти рабства Центру протидії торгівлі людьми. А щоб цей номер завжди був під рукою, рекомендується встановити додаток UniExpert.