Чи можливо пройти всі етапи судової системи без адвоката?

Чи можливо пройти всі етапи судової системи без адвоката?

У вільній країні кожен громадянин, що немає юридичної освіти, може самотужки користуватися послугами суду, тобто створювати та надсилати позови, писати листи з апеляціями, та скаргами. В законі не вказано, що обов’язково треба мати адвоката для цього. Це є лише право, яким може скористатися кожен громадянин, якщо він того захоче.

Чи варто обходитись без послугами адвоката у суді?

Існують декілька ситуацій, коли таке може трапитись. В першу чергу захист своїх прав у суді без адвоката це проблема чисто фінансова. А також є громадяни, які повністю впевнені у своїх знаннях та життєвому досвіді, тому хочуть спробувати самотужки себе захистити. Як демонструє юридична практика, це рідко призводить до тих результатів, які очікувалися перед судовим розглядом.

Для того щоб самотужки захищати свої права, не достатньо прочитати декілька законів. Для цього потрібно бути добре ознайомленим з громадським процесуальним кодексом. Важливо розумітись у судовій практиці, щоб знати, у яких справах суд задовольняє прохання громадян, а в яких ні. І чому саме таке сталося.

В такому разі був би корисним не просто адвокат, а спеціаліст, який вже має суттєвий досвід у різних справах і знає що може піти не так, та як планувати стратегію захисту. Отже, адвокат це важливий аргумент та суттєва допомога для того, щоб з більшою ймовірністю вдало завершити усі етапи судової системи.

Однак, якщо ж людина виступає у суді самотужки, то окрім знань про закон та подібні справи дуже корисно розумітись, як проходять судові слухання з подібних справ. Важливо розумітись, у якому порядку має виступати кожна із сторін та що і як варто говорити. А ще важливіше знати, про що краще промовчати.

Щоб не зробити помилку та не йти без адвоката у суд, було б корисно спочатку побувати на схожому судовому засіданні, щоб зробити власний висновок, до чого варто готуватись. Корисно було б побачити як працює певний суддя ще до того, як Ваша справа буде слухатися на його засіданні. Корисно дізнатися про цього представника Феміди якомога більше. Наприклад, його переконання, відношення та погляди.

Чому все ж краще користуватись послугами професійного адвоката?

Якщо Вам цікаво спробувати власні сили та знання, щоб захищати інтереси у суді, то мати поруч досвідченого спеціаліста, який щось підкаже, буде досить слушно. Суд – це серйозна справа у реальному житті і не буде можливості повторити, якщо щось піде не за планом.

Якщо у людини не має фінансових можливостей для отримання юридичної допомоги, то не треба передчасно нервувати, оскільки в Україні кожна людина має можливість отримати безоплатну правову допомогу. Їх номер можна подивитись на головній сторінці додатку UniExpert. Також завдяки функціоналу цього електронного помічника можна легко обрати собі адвоката серед тих спеціалістів, які знаходяться недалеко від Вас. Будуть вказані їх адреси, контактні дані та часи прийому. Консультація професіонала зайвою не буває.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *