Чи є заробіток на ставках та покері легальним?

Чи є заробіток на ставках та покері легальним?

Гральний бізнес в Україні завжди не мав якоїсь чіткої конкретики, чи легальний він чи ні. На початку незалежності держави у 1991 році беттінг в Україні не мав тої популярності, як зараз. Це пояснюється в першу чергу складними часами 90-х та тим, що зараз є Інтернет та інформаційній технології, що спрощують ведення такого бізнесу.

Особливості розвитку заробітку на ставках та покері в Україні

Любителі азарту на початку 1991 року могли користуватись лише тоталізатором під назвою «Спортпрогноз». То є спортивна лотерея, яка існує і в наш час під назвою «МСЛ». З часом у цьому бізнесі почали з’являтися нові гравці.

Наприклад, дуже успішною виявилась компанія Паріматч. Завдяки швидкому розвитку, вони змогли відкрити власні наземні клуби майже в кожному місті. А у 2004 році з’явилась можливість грати там, де є Інтернет, що суттєво полегшило прийом ставок.

Заборона грального бізнесу

Кардинальні зміни прийшли у країну у 2009 році, саме тоді були заборонені будь-які азартні ігри. Це означало закриття:

  • Ігрових клубів з автоматами;
  • Казино;
  • Ставок на спорт.

Санкції були застосовані не тільки на оффлайн, а й онлайн ігри. В такому разі значна кількість провідних компаній зникла з українського ринку для того, щоб сконцентруватися у країнах-сусідах. Також були заборонені азартні ігри в Молдові, а в Росії вони вимушені були отримувати російську ліцензію.

Які букмекери в Україні дозволені?

В результаті тотальної заборони у багатьох виникло питання, а чи є заробіток на ставках та покері легальним? В Україні до азартних ігор не зараховують лотереї. Це означає, що кожен українець може купити лотерейний білет. Декілька компаній мають ліцензії на проведення лотерей, серед них наступні:

  1. Державний ощадний банк України.
  2. «М.С.Л».
  3. Підприємство «Українська національна лотерея».
  4. Товариство «Патріот».

«Патріот» та «Ощадбанк» хоч і мають належну ліцензію, але не займаються проведенням лотерей. «М.С.Л» або Спортпрогноз існує в Україні від початку незалежності й досі має право легально приймати ставки на спорт.

Ви чули про Фаворит-Спорт? Про цю букмекерську контору знають усі завдяки масштабній рекламній кампанії. Саме вона виступає від імені Національної лотереї. Ви можете легально зробити ставки на спорт. Це легко, бо наземні пункти знаходяться у маленьких містечках. Фаворит-Спорт є великим спонсором значної кількості спортивних заходів в Україні.

Чи ведуть в нашій країні свою діяльність міжнародні букмекери?

Заборона є, але попри це серед українців залишаються популярними міжнародні букмекери. Наприклад, відомий у рекламах до серіалів й фільмів сайт 1хBET. Цікаво, що такий букмекер має ліцензію в Росії.

Дивна ситуація з популярним Фанспорт. Хоч і заборонена компанія в Україні, але спонсорувала київське Динамо.

Чому так багато українців активно роблять ставки на спорт та інші події через незаконних букмекерів? Санкції прописані лише до компаній, та не розповсюджуються на гравців. Тому можна не боятись штрафів, користуючись різними беттінговими сервісами.

Не зрозуміло, як оподаткувати заробіток на ставках та покері. Для прикладу, якщо людина виграла в лотерею, то має заплатити певний відсоток у казну. А про оподаткування спортивних ставок в онлайн режимі нічого не прописується. Оподатковують виграші, отримані у наземних відділеннях. Користуючись послугами нелегального беттінга, важливо пам’ятати, що українці можуть розраховувати на безоплатну Правову допомогу, номер якої знаходиться на головній сторінці додатка UniExpert.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *