Чоловік самовільно проголосив себе сільським головою – чи буде кримінальна справа?

Чоловік самовільно проголосив себе сільським головою – чи буде кримінальна справа?

Житель села на Миколаївщині захотів відчути себе управлінцем та став самопроголошеним сільським головою. Про це повідомила Служба безпеки України. Вони виявили фейкову сільраду та припинили її діяльність.

СБУ повідомляє, що створив та організував незаконну сільську раду місцевий прибічник ідеології народовладдя для того, щоб дестабілізувати суспільно-політичну обстановку в конкретному регіоні. 

Чоловік використовував печатку в листуванні з державними установами України

Що важливого про цю справу повідомило слідство?

Цікаво те, що цей чоловік у грудні минулого року приймав активну участь під час проведення «Всеукраїнського національного конгресу» в столиці України. Мета цього нелегального зібрання була у створенні паралельних органів влади в нашій країні, що призвело б до хаосу та деескалації політичної ситуації в державі.

На цей раз у чоловіка теж були спільники. Він зібрав односельчан (можливо пообіцявши їм незаконну вигоду, слідство це з’ясовує), які обрали його своїм «сільським головою». Також були створені фіктивні документи, що мали на меті якось легалізувати новий «орган самоврядування». Окрім цього чоловік не приховував свого злочину, а навпаки активно вів соціальні мережі, де розповідав громаді про свою діяльність, як «професіонала та господарника».

В Офісі генпрокурора додають інформацію, що цей житель села Покровка 27 вересня минулого року придбав печатку з написом «покровська сільська рада». Після чого надіслав «офіційні» листи до територіальної виборчої комісії, де повідомив про припинення повноважень чинного сільського голови та призначив себе ж на цю посаду.

Правоохоронці під час обшуків вилучили у цього «сільського голови» печатку, яку той використовував під час листування з державними установами нашої держави.

Через цю справу була відкрита кримінальна справа за статтею «Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи». Чоловіка очікує суд та вирок.

Цікаво відмічають журналісти те, що такі випадки в Україні не вперше. Наприклад, у жовтні 2020 року СБУ заблокували фейкову міськраду в місті Хмельницький. Там незаконна група людей обрали самотужки депутатів, голову та своїм незаконним голосуванням ліквідували чинну міськраду.