Чому дорожчає золото? Які ціни прогнозують експерти?

Чому дорожчає золото? Які ціни прогнозують експерти?

А Ви знали, що ціна золота пробила свій історичний рекорд з 2011 року та наразі сягнула вище двох тисяч доларів за унцію? Експерти впевнені, що це ще не максимальні показники та вони можуть бути набагато вищими. Які фактори мають суттєвий вплив на вартість дорогоцінного матеріалу? Що може змінитись у наступні роки та які думки експертів?

Що впливає на зміну ціни золота?

Економічна криза 2020 року суттєво вплинула на економіки найрозвинутіших країн. США та інші країни друкують трильйони доларів та позичають їх під нульові відсотки. Це вимушені кроки для того щоб найшвидшим чином стимулювати рух мертвих економік.

У такій ситуації великим інвесторам краще не використовувати грошову валюту в якості резервів. Тому золото стає дуже привабливим активом, оскільки його вартість збільшується коли знецінюється долар, бо вони є взаємопов’язані.

Експерти зазначають, що досі не бачили друку грошей у таких масштабах. У такому разі є велика ймовірність, що вартість золота через три роки підніметься аж до чотирьох тисяч доларів.

Суттєво впливають на вартість дорогоцінного матеріалу такі чинники:

  • Вибори президента США.
  • Дата створення вакцини від Covid-19.

Створення офіційно визнаної та безпечної вакцини дозволить перемогти людству небезпечний вірус, відкрити кордони та запустити світову економіку у повному обсязі. Чим швидше це станеться, тим менше інвестори будуть вкладати гроші у золото, оскільки буде вигідно заощаджувати у валюті, яка буде швидко дорожчати на фоні зростання світової економіки.

А поки пандемія не зникає, дорогоцінний метал буде залишатись одним з найбільш надійніших та вигідніших капіталів. А як на вартість золота можуть вплинути вибори президента США?

Сполучені Штати Америки впливають на безліч світових економічних, суспільних та політичних процесів. Саме тому обрання голови цієї могутньої країни обов’язково вплине на фондові ринки.

Наприклад, у 2016 році на президентських виборах після перемоги Трампа над кандидаткою від демократів Гілларі Клінтон інвестори швидко перевели частину капіталу у золото на фоні паніки, таким чином вартість металу збільшилась на п’ять відсотків.

Експерти прогнозують що після проведення цьогорічних виборів ціна золота за унцію може впасти до 1600 доларів. Таким чином, коливання вартості цього ресурсу буде залежати від подій, які стануться на кінці року та на початку 2021. І якщо економіка світу стабілізується, то золото перестане так швидко зростати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *