Чому коворкінг це – майбутнє світової економіки?

Чому коворкінг це – майбутнє світової економіки?

А Ви знали, що у цьому році терміну коворкінг виповнюється 15 років? Цю ідею придумав один програміст Бред Ньюберг з Сан-Франциско. Передумови були звичайним повсякденням: чоловіку не вистачало в робочому офісі балачок не про роботу, а на віддаленій роботі була низька продуктивність праці. Тому він винайняв невеличкий простір, зібрав декількох однодумців, які платили невеличкі грошові внески, та організував місце, де усі могли працювати над своїми проектами як їм зручно. Цікаво, що коли поруч знаходились спеціалісти з дуже різних сфер, вони часто ділились свіжими думками, що дозволило кожному досягати кращих результатів.

Що зараз пропонують коворкінги?

У першому коворкінгу, що випадково створив розробник з Сан-Франциско, пропонувався безкоштовний Wi-Fi який входив у вартість, сумісні обіди та прогулянки на велосипедах. Спочатку це був не бізнес, а лише клуб по інтересах, який був заснований для створення ідеального робочого простору.

А наразі є багато компаній, які організовують нові коворкінги та пропонують якісний сервіс. Наприклад, часто там встановлені спортзали, тенісні столи, кухні та навіть зони для дітей. Це робиться для того щоб привернути якомога більше потенційної аудиторії. Це в першу чергу стосується фрілансерів та IT компаній.

Чому вигідно працювати в коворкінгу та для кого це підійде?

Переваг досить багато як для програмістів одинаків, так і великих компаній. Для перших важливо, що вони працюють не вдома наодинці, але залишають свою незалежність, оскільки можуть у будь-який момент змінити коворкінг, якщо він не подобається.

Багато розробників йдуть у фрілансери, бо складно уживаються з колективом або не вистачає нових людей та спілкування. А завдяки системі коворкінгу вони стають незалежними. Також часто кваліфікованим спеціалістам потрібно організовувати бізнес зустрічі з клієнтами, а запрошувати їх до себе додому не дуже зручно. Натомість, коворкінги часто пропонують спеціально обладнанні кімнати для переговорів.

Який зиск компаніям від коворкінгу:

  1. Можливість суттєво зекономити на орендній платі, що дуже корисно для починаючого стартапу
  2. Неймовірно простий спосіб переїзду, оскільки достатньо буде лише взяти свій ноутбук, сісти у транспорт та поїхати в інший коворкінг (досить часто там клієнтам пропонується організаційна техніка для роботи, як ксерокси, принтери та все інше для організації офісної роботи)
  3. Гнучка система сплати за оренду площі для компаній. При звичайній оренді сплачується фіксована вартість за квадратні метри, незалежно від кількості співробітників, яка може часто мінятись. А от у коворкінгу сплачується сума за певну кількість співробітників

Різні за якістю пропозиції від різних коворкінгів допомагають і бізнесу бути гнучкими при виборі оптимального для себе варіанту розташування. Саме тому не дивно, що таку систему вважають майбутнім світової економіки. Це з’явилось лише 15 років тому у США, а наразі в Україні значна кількість коворкінгів, в яких розташовані сотні стартапів, в першу чергу IT компаній.

Усе більше компаній переходять працювати у коворінги, розуміючи переваги такої моделі у сучасному швидко розвиваючому світові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *