Що має пам’ятати пенсіонер для того, щоб уникнути відрахувань з його пенсії?

Що має пам’ятати пенсіонер для того, щоб уникнути відрахувань з його пенсії?

Пенсійна система доволі складна та має багато тонкощів. Наприклад, існує основна пенсія, розмір якої визначений законодавством. А також є різні надбавки, підвищення, індексації та інше. В деяких ситуаціях у пенсіонера відбирають частину його надбавок.

Коли це відбувається частіше всього та як варто цьому запобігти

Кумедно звучить, але працевлаштування пенсіонера впливає на його право отримувати підвищення, надбавки та доплати. При цьому, якщо пенсіонер працює, тоді йому не передбачаються перерахунок пенсії у випадку збільшення розміру прожиткового мінімуму. Тобто праця дуже шкідлива для пенсії.

Ще цікава ситуація: непрацюючі пенсіонери, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, мають право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 150 гривень. А от якщо цей пенсіонер працює, то така надбавка є неможливою.

Якщо Ви після отримання пенсії за вислугу років, працевлаштовуєтесь за тою спеціальністю, яка й давала вам право на призначення цього виду пенсії, то готуйтесь до неприємностей: пенсію зі значною вірогідністю заберуть. Наскільки це логічно та адекватно, оцінить кожен.

У той момент, коли людині перераховують або призначають пенсію, то обов’язково повідомляють, що людина має на протязі десяти днів повідомити про своє працевлаштування Пенсійному фонду, якщо це станеться. Однак, у випадку, якщо про це пенсіонер не повідомить самостійно, то все рівно стане відомо пенсійним органам. Чому так відбувається?

Тому що на постійній основі виконується перевірка та звірення даних з державними реєстрами, які стосуються обов’язкового соціального страхування фізичних та юридичних осіб. Саме через цей факт працевлаштування стає відомим доволі швидко. Однак в такому разі система порахує, скільки надбавок до пенсії були виплачені людині незаконно за той термін, поки не подавалась інформація до пенсійного фонду стосовно працевлаштування. У такому разі існує три варіанти, що буде з «незаконно отриманими коштами в наслідок махінацій або зловживань:

⚠️ Повертаються добровільно

⚠️ Стягуються у судовому порядку

⚠️ Стягуються за рішенням місцевих органів, що відносяться до Пенсійного фонду

Для того, щоб позбавити себе неприємних відрахувань з пенсій, дуже важливо уважно ставитись пенсіонерам до своїх обов’язків, а також знати, що надміру отриманні кошти підлягають поверненню. Наприклад, щоб уникнути неприємностей можете проконсультуватись з юристом. Це збереже Вам нерви та гроші, які захочуть витягнути за рахунок судового збору.