Яка послідовність дій, при ненавмисному пошкоджені Вашого майна, наприклад, сусідом зверху?

Яка послідовність дій, при ненавмисному пошкоджені Вашого майна, наприклад, сусідом зверху?

А у Вас були проблеми через пошкодження міського водопроводу? Оскільки ситуації, коли аварія завдала школи Вашому майну, неприємні та відбирають багато нервів і сил. Що робити, якщо затопили сусіди? Бо з однією сторони не хочеться створювати проблеми у відносинах з сусідами, а з іншої сторони немає бажання самотужки виплачувати гроші за новий ремонт.

Куди звертатись у разі випадкового інциденту, пов’язаного із затопленням квартири?

Ця ситуація може бути вирішена різними методами:

  • Перший варіант найкращий для усіх, він найшвидший та найменш проблемний. Ви розповідаєте своїм сусідам що сталось, запрошуєте подивитись на те, що відбувається у Вашій квартирі. Разом оцінюєте збитки, обговорюєте суму, котра влаштує Вас обох, сусіди компенсують збитки або самотужки ліквідовують катастрофу, наприклад, переклеюють шпалери, і Ви продовжуєте жити у добрих відносинах.
  • Другий варіант менш приємний. Якщо Ви піднялись до сусідів, ввічливо пояснили ситуацію, а вони відмовили у Вашій пропозиції, тоді залишається лише вирішити питання через офіційні органи влади.

Що Вам потрібно робити?

Найперше – встановити факт затоплення квартири. Найменше, що можна зробити сфотографувати ситуацію, але цього буде недостатньо. Запрошуються співробітники комунальних служб та формується спеціальна комісія. До її складу входять:

  • Сантехнік.
  • Слюсар.
  • Голова комісії (це може бути голова ОСББ).
  • Винуватець затоплення.

Якщо останній не з’явився, він зобов’язаний написати відмову або повідомляє, що погоджується з проведенням експертизи без його участі. Акт затоплення це лише невеличка формальність. В документі необхідно вказати: хто проживає у квартирі та що було пошкоджено. Після цього усі члени комісії підписують акт. Якщо винуватець не підпише – це автоматично означає підтвердження його провини.

Досить часто під час таких ситуацій винуватці можуть поводити себе непристойно. Погрожувати або ображати сусіда, якого затопили. Але в суді усі поводять себе інакше. Тим паче, ніхто не забороняє вести у Вашій квартирі відео. Якщо переможна ситуація відбулась, Ви можете звернутись в поліцію й тоді винуватець понесе ще й адміністративне покарання.

Може бути ситуація, що суд не дивиться на акти співробітників ЖКХ. Тоді Вас можуть направити в бюро кримінальних експертиз або у приватну компанію. Якщо до суду цього не було зроблено – Вам буде надано 45 діб на розв’язання цього питання.

Державні компанії проводять таку експертизу безкоштовно, але занадто довго. Термін перевірки може сягати до 6 місяців. Приватні фірми роблять швидко, але не безкоштовно. Ціна буде залежати від самої компанії.

Під час оцінки уважно слідкуйте за діями експерта. Поряд з Вами завжди може бути присутній адвокат. Головне, щоб експерт у висновку написав, хто винуватець та який розмір виплати.

Отже, які потрібно мати документи:

  • Акт співробітників ЖКХ про затоплення квартири.
  • Заява у поліцію.
  • Сповіщення від начальника поліції, що винуватець притягнутий до відповідальності.
  • Оцінка експерта.

Також до суду можна подати прохання щодо матеріального відшкодування моральної шкоди. Запам’ятайте, завжди потрібно відстоювати свої права.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *