Які етапи необхідно пройти, щоб відкрити власний легальний бізнес?

Які етапи необхідно пройти, щоб відкрити власний легальний бізнес?

Чи думали Ви про те, щоб стати підприємцем? Мабуть, кожна людина уявляла себе у кріслі директора власної фірми чи компанії, але не всі роздумували, як саме це зробити. Для того, щоб вирішити, чи варто створювати власний бізнес, спочатку потрібно розуміти, з чим саме стикнетесь та як до цього підготуватись?

Чому варто почати власну справу?

Не треба думати стереотипами, начебто бізнес це лише великі компанії та для його створення потрібно мати багато грошей, досвіду або зв’язків. Наприклад, в США 99% компаній відносяться до малого бізнесу та створюють 90% робочих місць. ТОП 5 причини для створення власної справи:

  1. Можливість реалізувати власний потенціал, заробляти на своїх знаннях, досвіді та вміннях.
  2. Ви можете розпочати бізнес з нуля, навіть не виходячи з дому.
  3. Прозора система оформлення документів та багато офіційних інформаційних ресурсів, де можна дізнатись чіткий алгоритм дії.
  4. Справа може бути розпочата, коли захочете та бути, якою забажаєте.
  5. Це роблять різні люди, без червоних дипломів, не генії, не багатії. Головне мати власну бізнес-ідею.

Головні етапи для відкриття легального бізнесу

Важливозавчасно проаналізувати теперішній ринок товарів або послуг, які плануєте пропонувати. Також продумайте, які гроші плануєте вкладати у власну справу на старті. Є різні способи для фінансування бізнесу, наприклад, кредитні кошти, займи друзів або власні гроші. Деякі сучасні зайнятості не потребують значних вкладів. Особливо в Інтернет сферах.

Для деяких видів підприємницької діяльності потрібно оформлювати ліцензію. Дізнатись про це важливо ще на етапі підготовки бізнес-плану для Вашої справи. І якщо ліцензія потрібна, то необхідно розуміти, як саме її отримати.

На сайтах відомств, що видають ліцензії, знаходиться повний перелік усіх необхідних документів, які потрібно зібрати. Подати їх можна самотужки, або скористатись послугами посередників. Як зазначають експерти, звертатись до таких компаній-посередників варто лише у разі, якщо немає часу робити процедуру самотужки.

Під час реєстрації бізнесу важливо обрати для нього організаційну форму. В більшості випадків обирають Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). І це роблять не через переваги такої організаційної форми, а більше через незнання та популярність назви ТОВ. Але ж кожний варіант такий як ФОП, неприбуткова організація, акціонерне товариство мають свої недоліки та переваги, які обов’язково потрібно враховувати.

Саме тому, на першому етапі реєстрації юридичної особи важливо проаналізувати наявні організаційні форми бізнесу. І вже після цього обрати для своєї справи найбільш вдалу та підходящу організаційну форму.

Обрати правильну систему оподаткування це теж дуже важливо. Може виявитись, що ставка єдиного податку 5% від обороту виявиться набагато дорожче, ніж податок на прибуток 18% від чистого доходу. При виборі оптимальної системи оподаткування доречно користуватись послугами бухгалтерів.

Кожний тип бізнесу має власні особливості, які потрібно враховувати під час реєстрації. Корисно в кожному конкретному випадку отримати індивідуальну консультацію від професійного юриста. Таким чином можна позбавити себе багатьох помилок при оформленні власної справи. Знайти досвідченого юриста можна легко завдяки додатку UniExpert. Там Ви знайдете базу експертів, їх розташування, відгуки, контактні дані та корисну інформацію, яка допоможе правильно обрати професіонала.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *