Як визнати особу безвісно відсутньою або померлою?

Як визнати особу безвісно відсутньою або померлою?

А чи знаєте Ви, скільки тисяч людей пропадають в Україні кожного року? Така статистика робиться на основі того, скільки разів державні органи фіксували особу безвісно відсутньою. А як саме проводиться дана процедура та як визнати особу безвісно відсутньою або померлою?

При яких умовах визнається особа зниклою?

Згідно з законом України, особу можуть визнати безвісно відсутньою у тому випадку якщо на протязі року в місці постійного проживання людини немає даних про те, де вона наразі перебуває.

Не рідко виникають ситуації, коли немає можливості встановити точну дату, коли в останній раз були відомості про особу в місці її постійного проживання. Для того, щоб зрозуміти, з якої саме дати треба рахувати цілий рік для визнання людини відсутньою, беруть до уваги офіційні свідчення компетентних органів або свідків.

Якщо немає конкретної дати, то за основу беруть перше число наступного місяця. А у тому випадку, коли невизначений останній місяць, коли було відомо про місцезнаходження особи, то вказують перше число січня у наступному році.

Як особа оголошується померлою?

Процедура визнання людини померлою відрізняється від визнання безвісті відсутньою тим, що відомостей про місцезнаходження особи не повинно бути не один рік, а цілих три роки. Однак, важливо зазначити, що при певних обставинах ця кількість часу зменшується.

Наприклад, якщо людина зникла при умовах, які загрожували життю та дають можливість припускати загибель, то отримати офіційне свідоцтво про смерть можна через пів року. Якщо сталась певна техногенна або природна надзвичайна ситуація, в якій могла стати жертвою певна особа, то через один місяць після завершення спеціальної комісії, що утворена внаслідок такої катастрофи, людину можуть вважати офіційно померлою.

Що робити для визнання особи безвісно відсутньою?

Для того, щоб особу офіційно визнали відсутньою, необхідно пройти через визначену законом процедуру. У першу чергу потрібно написати та подати до суду заяву. Суд можна обрати за місцем проживання заявника або тієї особи, місцезнаходження якої невідомо. У такій заяві обов’язково потрібно вказати певну інформацію. У першу чергу це стосується мети, для чого саме шукають людину.

А також важливо вказати обставини, які б підтверджували відсутність фізичної особи. Або це можуть бути факти, які давали припущення, що стався нещасний випадок. Після цього людині, яка подала заяву, більше нікуди не потрібно звертатись, адже саме суд має встановити коло осіб, з якими спілкувалась «зникла особа»:

•          Родичі

•          Сусіди

•          Співробітники

•          Друзі

Це мають бути люди, які можуть дати свідчення про місце перебування розшуканої людини. Також суд запитує інформацію у відповідних організаціях, які розташовані за місцем проживання відсутньої людини.

Який результат визнання особи безвісно відсутньою?

Як тільки рішення суду вступає в дію та особу визнають офіційно зниклою, тоді нотаріус має можливість описати майно та обрати для нього опіку. Опікун має право розпоряджатись майном та за його кошт сплачувати борги за власника. Також таке рішення суду дозволяє розлучитись або забрати батьківські права. Такі справи також вирішуються через суд й для цього потрібна допомога досвідченого сімейного адвоката. Обрати кращого спеціаліста Ви можете завдяки зручному додатку UniExpert.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *