Як відстежувати громадянам депутатів, що спамлять поправками важливі закони?

Як відстежувати громадянам депутатів, що спамлять поправками важливі закони?

Спам відбувався під час голосування за мовний закон, земельну реформу й низку інших законодавчих ініціатив. Це робиться для того щоб, після голосування у першому читанні за певний законопроект, перед затвердженнях його у другому фінальному голосуванні, потрібно розглянути депутатам усі запропоновані правки. Дана маніпуляція використовується задля розтягнення процесу прийняття законів або ж повного його заблокування. Що ж з цим робити?

Рух ЧЕСНО пропонує просте вирішення проблеми

На брифінгу 10 жовтня аналітики відомого громадського руху ЧЕСНО запропонували інструмент, який вони нещодавно розробили. Ця система дозволить відстежувати народних депутатів, які роблять неадекватні правки до законів, а також визначає як ці люди пов’язані між собою. Це дозволить аналізувати правки та визначати, коли різні депутати повторюють їх, заспамлюючи таким чином роботу Верховної Ради, яка фінансується за гроші громадян.

Як же працює такий інструмент аналітики?

На головну сторінку інструменту зможе зайти будь-хто охочий та подивитись на дані, що були зібрані по законодавчій активності депутатів. Там будуть обиратись по 20 депутатів з кожної партії чи групи серед тих, хто подав найбільшу кількість правок.

Також там можна буде оглянути ТОП 20 депутатів, чиї правки найчастіше приймаються на засіданнях. Сервіс використовувати досить зручно, оскільки в інтерактивному меню можна обирати конкретну фракцію або окремо групу, щоб дивитись хто з депутатів скільки правок подали.

За допомогою аналітики можна переглянути списки законів, щодо яких було подано найбільше правок, скільки з них було розглянуто на пленарному засіданні та яким чином народні депутати голосували за це. Цей механізм дає можливість контролювати громадським організаціям та суспільству діяльність народних обранців.

Це в свою чергу допоможе зрозуміти виборцям, хто з депутатів є маріонеткою певних олігархічно-фінансових груп. І дасть більш правильні відповіді, за кого варто голосувати, а від кого краще відмовитись.

Розробником цього інструменту є Оксана Ставнійчук, яка є провідним парламентським аналітиком від Руху ЧЕСНО. Люди мають знати, хто в Україні голосує та що заважає парламенту адекватно приймати закони. За словами головної по розробці продукту, це допоможе збільшити прозорість роботи законодавчої ланки влади в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *