Як відшкодувати нанесений збиток автомобілю при ДТП?

Як відшкодувати нанесений збиток автомобілю при ДТП?

Власний автомобіль — це не тільки комфортний засіб пересування, а й постійна небезпека, яка супроводжує водія на протязі усього шляху. Коли трапляється дорожньо-транспортна пригода, то виникає питання відшкодування завданих збитків постраждалим.  Для цього законодавством України передбачена обов’язкова наявність у кожного водія страхового поліса, який і є гарантією отримання грошової компенсації.

Є ряд дій, які учасники ДТП повинні зробити для отримання відшкодування:

1. Потерпілому необхідно звернутися до своєї страхової компанії. У такому випадку винуватець аварії не буде самостійно відшкодовувати завдані збитки. Після цього потерпілий повинен повідомити про аварію страхове агентство винуватця. У цьому випадку винний також повинен вчасно подати заяву до своєї страхової компанії, аби самостійно не відшкодовувати збитки.

2. Після цього представники компанії з боку винуватої сторони повинні провести огляд пошкодженого автомобіля потерпілого, аби з’ясувати суму завданого збитку. Але треба зауважити, що за більш об’єктивною оцінкою можна звернутися до СТО або до спеціальних організацій, які займаються оцінкою.

Бувають випадки, коли фактична сума завданих збитків перевищує ліміт страхової виплати. Тоді потерпілому слід звертатися з позовом до суду для того, щоб різницю виплачував особисто винуватець дорожньо-транспортної пригоди.

Також є певні нюанси, що треба враховувати при відшкодуванні. Такі як:

⦁ відомий чи невідомий винуватець;

⦁ чи мають водії страховий поліс;

⦁ чи транспортні засоби зареєстровані в Україні чи ні (у випадку, коли іноземна реєстрація, потрібно мати “Зелену картку” на території України);

⦁ як ви оформили аварію, за викликом правоохоронців або за “Європротоколом”.

Усе вищесказане впливає як на суму відшкодування, так і на витрачений для цього час.

Що робити, якщо суд не визнав провину водія?

Звісно, усі розуміють, що у нашій країні діє презумпція невинуватості. Це означає, що людина не є винуватою у вчиненні злочину, у якому підозрюється, допоки її провину не буде визнано судом у порядку, передбаченому законодавством.

Але бувають випадки, коли суд не визнає провину винного у ДТП. Для того аби з’ясувати склад злочину враховують ряд факторів:

⦁ дотримання правил дорожнього руху учасниками ДТП;

⦁ свідки, які бачили момент зіткнення;

⦁ дії кожного водія до, під час та після аварії;

⦁ правильне оформлення документів інспекторами, що прибули на місце дорожньо-транспортної пригоди;

⦁ огляд на наявність травм потерпілих або огляд жертв аварії й т.д.

Наприклад, якщо винуватець спричинив ДТП, вимушено порушивши правила дорожнього руху, то він не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності. Також, якщо винуватий не втік з місця аварії та допоміг постраждалим, то це є пом’якшувальним фактором, який згодом може перекваліфікувати справу в адміністративну. Але у тому випадку, якщо потерпілій стороні не було завдано суттєвих збитків та травм.

Як може допомогти додаток у смартфоні?

Тож для того, щоб убезпечити свої права необхідно вчасно звернутися до фахових кваліфікаційних спеціалістів, які допоможуть вам у розв’язанні питання. Таку можливість ви можете використати у додатку UniExpert, де, лише натиснувши одну кнопку, можна зв’язатися зі спеціалістом, спираючись на відгуки інших користувачів. Також на мапі буде показано усіх найближчих до вас фахівців. За допомогою UniExpert ви значно зекономите час та зможете отримати кваліфікаційну допомогу у будь-якому місті країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *