Як отримати виплати по безробіттю та хто має на це право?

Як отримати виплати по безробіттю та хто має на це право?

За останній рік багато людей залишились без роботи. На це вплинула певна кількість чинників, а карантинні обмеження зіграли в цьому суттєву роль. Однак, не усі українці знають, що у випадку вимушеного безробіття, вони можуть отримувати фінансову допомогу від держави. Така система практикується у багатьох країнах світу і дозволяє людині певний час мати фінансові ресурси щоб залишатись на плаву, поки не знайде нову роботу.

Які розміри виплат по безробіттю?

Ця сума буде залежати від того, який страховий стаж у людини за останній рік. Якщо він менший за шість місяців, тоді виплати будуть не меншими за 650 гривень. А от на період карантину ця сума буде на рівні одної тисячі гривень.

Якщо за останні дванадцять місяців страховий стаж становить понад шість місяців, тоді українець може отримати мінімум 1800 гривень допомоги на місяць. Тобто це тільки мінімальна сума, а не максимальна.

Що ж таке той страховий стаж? Це відрахування до фонду соціального страхування, які сплачуються офіційно працевлаштованими робітниками. Від суми відрахувань та тривалості буде залежати й рівень допомоги по безробіттю.

Однак максимальний розмір фінансової допомоги має свої обмеження. Ця сума не може перевищувати чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Наразі ця сума трохи більша за 9 тисяч гривень.

Яким чином розраховують розмір допомоги по безробіттю?

Є спеціальна схема, як нараховується допомога по безробіттю. Для цього важливими є два фактори – це розмір заробітної плати, а також стаж роботи. Якщо стаж людини до двох років, то в такому разі можна розраховувати лише на п’ятдесят відсотків від середньої заробітної платні.

А от якщо, до прикладу, робочий стаж був більше десяти років, тоді сума допомогти 70% від заробітної платні. У випадку, коли стаж від двох до шести років, тоді 55% від середньої зарплатні. Коли кількість років стажу від шести до десяти, тоді виплати на рівні 60% від зарплатні.

Хто має право на отримання допомоги по безробіттю?

Кожен українець, який залишився без роботи, може отримати фінансову допомогу від держави по безробіттю. При цьому статус безробітного може оформити не тільки найманий працівник, а також підприємець, що втратив дохід. Під час карантинних обмежень таких було досить багато. Хто ще може оформити статус безробітного в Україні?

✅ Підлітки до шістнадцяти років, які вже працювали, проте були звільнені у зв’язку з закриттям підприємства чи скороченням штабу.

✅ Особи працездатного віку до призначення пенсії, які не мають жодного заробітку, а також готові працювати

✅ Інваліди працездатного віку, які отримують соціальну допомогу чи пенсію по інвалідності.

Для цього потрібно звернутись до місцевого центру зайнятості населення та надати усі можливі довідки.