Як повернути банківський вклад?

Як повернути банківський вклад?

А чи зберігаєте Ви гроші на банківських депозитах? Це має як свої вигоди, так і недоліки. Бувають ситуації, коли на вимогу вкладника повернути свої гроші з банку, той відмовляється. Особливо це стосується фінансових установ, які знаходяться на етапі ліквідації або оголосили про дефолт та неможливість виплати грошей клієнтам.

Як повернути свої гроші?

Вклад у банку або його ще називають депозит – це гроші, які розміщуються у банку для того, щоб приносити прибуток у якості відсотків своєму власнику. Ці кошти можуть бути як в гривні, так і в іншій валюті. Відповідно до умов договору, після завершення строку зберігання коштів на депозиті, вони повинні повернутись вкласнику, якщо він не просить подовження тривалості вкладу.

Договір між банком та клієнтом про депозит створюється у двох екземплярах. Один залишається в банку, а другий примірник у клієнта. В цьому документі прописується, куди саме будуть поступати доходи з депозитів, строк зберігання та які проценти. Також в документі вказується відповідальність сторін та умови, при яких можна достроково розірвати договір.

Важливо зазначити, що для повернення банківського вкладу, потрібно все робити вчасно та у письмовій формі. Для цього враховуються умови, які зазначаються в договорі між клієнтом та банком.

Перелік дій, що треба зробити для повернення грошей з депозиту:

  1. У першу чергу необхідно письмово звернутись до банку з вимогою повернути не тільки вклад, але й відсотки у зв’язку із закінченням його строку. Це чітко прописується у самому договорі.
  2. При першій вимозі вкладника, банк обов’язково має видати частину депозиту або повний його обсяг.
  3. У випадку, якщо банк ніяк не реагує на Ваші звернення та не збирається повертати кошти, потрібно звернутись до суду для захисту своїх прав.

Які повноваження у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб стосовно повернення коштів?

У тому випадку, якщо НБУ відносить певний банк до списку неплатоспроможних, то вже на протязі 24 годин повідомляє про своє рішення Фонду гарантування вкладів. Ця організація займається процесом виведення банку з ринку та створює тимчасову адміністрацію.

І саме вони будуть контролювати, щоб гроші повернулись вкладникам та не були вкрадені. Згідно з законом, гарантована сума відшкодування не перевищує 200 тисяч гривень. Для її отримання, потрібно звернутись до Фонду гарантування вкладів після отримання інформації про неплатоспроможний банк. Ситуації бувають різні та часто для отримання своїх коштів потрібно звертатись до суду. А в цьому випадку корисно звернутись до професійних адвокатів, що мають суттєвий досвід у таких процесах. Для того, щоб обрати досвідченого юриста, краще всього використати додаток UniExpert, де можна оцінити рекомендації інших користувачів та знайти адвоката, який знаходиться недалеко від Вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *