Як правильно розлучатись? Поради сімейного адвоката

Як правильно розлучатись? Поради сімейного адвоката

Чи знаєте Ви як правильно розірвати шлюб? В ідеальному варіанті, коли у подружжя немає спільних дітей та спорів стосовно майна, то розлучення за згодою обох сторін затверджується органом державної реєстрації актів цивільного стану. Для цього потрібно подати заяву та зачекати місяць на її затвердження. А що робити, коли ситуація не ідеальна і тоді як правильно розлучатись?

Вирішення стосунків подружжя у суді

Якщо один з батьків не бажає розривати шлюб або у них немає спільної думки стосовно майбутнього дітей, то такі проблеми вирішує суд. Для позову потрібно зібрати різні документи, які будуть свідчити про Вашу правоту. Досить важливо скористатись послугами сімейного адвоката, який точно розуміється в усіх аспектах, як правильно розлучатись.

Для того, щоб обрати для себе професійного адвоката, можна скористатись додатком UniExpert, де є якісна велика база юридичних спеціалістів. Ви зможете обрати для себе того адвоката, який знаходиться недалеко від Вас та має хороші рейтинги від інших користувачів.

В деяких випадках можливе розірвання шлюбу, якщо один із подружжя офіційно визнаний статусом:

  • Недієздатний.
  • Безвісно відсутній.

Для цього потрібно подати цілий пакет документів, що підтверджує такий статус. З цим допоможе професійний сімейний адвокат.

Звичайно, перед поданням заяви у суд було б добре подружжю завчасно домовитись про все для того, щоб зекономити час один одному. Наприклад, потрібно підписати письмовий договір, в якому вказуватиметься, з ким із батьків будуть проживати діти та яку саме участь у вихованні буде брати той з батьків, хто проживатиме окремо.

Які документи потрібні для розірвання шлюбу?

Якщо ситуація ідеальна й чоловік та дружина розлучаються за допомогою РАЦС, то достатньо принести лише свідоцтво про укладання шлюбу та паспорти. Зовсім інша ситуація, коли розлучення оформлюється через суд. Кожна ситуація відрізняється, саме тому пакети документів можуть бути суттєво різними, але до позову обов’язково треба надати наступне:

  • Копія позову, яку надсилають відповідачу.
  • Оригінал квитанції, що свідчить про сплату судового збору.
  • Копія внутрішнього паспорта та коду платника податків.
  • Офіційне свідоцтво про народження дитини або паспорт, якщо вже виповнилось 16 років. Приймають оригінали та копії.
  • Документ про укладання шлюбу. Обов’язково оригінал.

Важливо зазначити, що за законодавством судовий збір при поданні позову про розірвання шлюбу становить 0,4 від розміру прожиткового мінімуму.

Обов’язково потрібні обставини для розірвання шлюбу, які засвідчуються певними документами. Саме в цьому разі досить важливо користуватись послугами професійного сімейного адвоката.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *