Як працює нова технологія оплати від ПриватБанк: FacePay24?

Як працює нова технологія оплати від ПриватБанк: FacePay24?

Уявіть собі, що Ви приходите зробити покупки в улюблений супермаркет, а з собою немає готівки та кредитної картки. Ви можете розрахуватись своїм обличчям. Це не фантастика, а реальність, оскільки ПриватБанк запустив нову зручну функцію, а саме біометричну оплату покупок завдяки технології FacePay24.

Як це працює?

Планшет фіксується на спеціальному кронштейні, щоб клієнту було зручно скористатись фронтальною камерою. Покупець має змогу самостійного зробити фото, а касир не бере участі у цьому процесі. Після цього система FacePay24 перевіряє, чи збігаються дві фотографії:

? що зроблена раніше у додатку;

? що була тільки що.

Важливо, що клієнту не потрібно діставати з кишені ні телефон, ні гаманець. А у тому випадку, якщо оплата здійснюється у певних грошових лімітах, то навіть не потрібно вводити пін код. А що саме Вам потрібно зробити завчасно для того, щоб FacePay24 працював коректно:

✅ Мати встановлений додаток Приват24 у смартфоні, а також обов’язково оновити до останньої версії

✅ У налаштуваннях активувати функцію сплати обличчям

✅ Зробити у додатку декілька селфі з різних ракурсів (там буде зрозуміла інструкція)

✅ Мати картку Visa

На касі важливо повідомити касира про те, що бажаєте оплатити куплений товар за допомогою обличчя. Після чого подивитись у камеру планшету та натиснути кнопку «сплатити». Потім система порівнює зроблене фото з іншими, що збережені у профілі. У випадку збігу у понад 90% проводиться транзакція.

У планах банку до кінця 2020 року запустити по Україні 7700 FacePay24, а у майбутньому їх стане ще більше. За основу реалізації проекту була взята одна з найкращих систем автоматичного розпізнавання осіб Amazon Rekognition. Це означає, що клієнти банку можуть не переживати стосовно своїх персональних даних та їх безпеки. Тому що фотографії не зберігаються у ПриватБанку, а передаються на сервери Amazon. А звідти банк отримує векторні зображення для порівняння. Тобто особиста інформація не передається.

Для того щоб підвищити безпеку покупця, технологія не тільки перевіряє, чи сумісні фото, а також обов’язково враховується геолокація, історія покупок конкретного користувача та інші деталі, які мають на меті захистити покупця.

Не варто боятись, що тепер неможна змінювати зачіску. Система працює таким чином, що здатна успішно розпізнавати обличчя, навіть з бородою чи в окулярах, а також при зміні зачіски. Це також стосується зміни кольору очей. Сучасні технології усе більше інтегруються у наше життя, полегшуючи та покращуючи його.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *