Як у Новій Зеландії борються з низькою явкою на виборах?

Як у Новій Зеландії борються з низькою явкою на виборах?

Низька явка на виборах це не лише українська проблема. З цим стикаються більшість демократій світу. Люди або впевнені, що в країні й так все добре або зневірені у виборчому праві. І саме тому не хочуть на них приходити.

Різні країни борються з цим по своєму, в залежності від ідей активістів. Наприклад, у США зірки та інші відомі люди закликають суспільство брати участь в голосуванні. Наприклад, у цьому році Леді Гага активно агітувала взяти участь у виборі президента. Нова Зеландія знайшла оригінальний спосіб, як збільшувати електоральну явку.

«Російський слід» на виборах Нової Зеландії

У цій країні провели кампанію Every Kiwi Vote Counts. Це означає, що цінність має голос кожного громадянина. Для цього придумали росіянина Віктора, який буде красти голоси всіх, хто не явиться на виборах.

Для цього записують відеоролики з характерною особою, яка схожа на типового кримінального авторитета з 90-х. Цей актор має характерний акцент та грізний вигляд. На новозеландців такий образ справляє серйозне враження. Віктор погрожує втрутитися у вибори, якщо цього не зроблять самі громадяни країни.

Авторкою цієї реклами є Трейсі Лі, жінка, яка живе закордоном уже 15 років. І саме на таких громадян у першу чергу спрямована дана кампанія. За межами батьківщини проживають 600 тисяч новозеландців, які мають право голосу, а це 16% від усіх. Тобто їхні голоси суттєво можуть вплинути на результати виборів. На минулих виборах з них проголосувало всього 60 тисяч людей, тобто десята частина.

Росіянин Віктор нагадує у ролику, що проголосувати можна навіть, коли знаходитесь онлайн. Для цього навіть «не потрібен ніякий ВПН».

Суть цієї програми у використанні провокаційних прийомів, буцімто якщо новозеландці не будуть приймати рішення у своїй країні, то цим почнуть займатись іноземні держави. Головний заклик Трейсі Лі до своїх співгромадян: «демократія працює лише тоді, коли ми приймаємо в ній участь».

Результати реклами

Цікаво, що цей провокаційний метод спрацьовує на громадян. До прикладу, у 2017 році явка була менше 80 відсотків, а от вже у 2020 році їх стало майже на 3% більше. І це враховуючи, що у цьому році по всьому світу явка падає у зв’язку з пандемією.

Це є важливим кроком до популяризації демократичних ініціатив. Важливо, що чим більше громадян беруть участь у виборі влади, тим вищою буде їх довіра до тих, кого було обрано. Цікаво знати те, що з острахом до маніпуляцій на виборах ставляться не тільки в Європі, а й у далекій Новій Зеландії.

7 comments

Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is excellent blog. An excellent read. I will definitely be back. Vikky Andy Hoban

I love, love this! My favorite thing when we lived in the woods was to watch these characters dig for dinner. Dead, rotting trees took on a whole new meaning for me. Amberly Ignacius Elliott

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *