24 роки українській гривні – цікаві факти про національну валюту

24 роки українській гривні – цікаві факти про національну валюту

Чи знаєте Ви, що українська гривня раніше була прикрасою та навіть підкорила світ? І це абсолютна правда! В історії нашої валюти є багато цікавих фактів, які Ви навряд чули.

Що означає слово «гривня» та коли вона з’явилася?

Лише у вересні 1996 року старі карбованці перестали існувати як національна офіційна валюта та з’явилися гривні. Та чи був це перший момент їх появи? Звісно ні! Якщо покопатися у документах та записах, можна дізнатися, що:

✅ У 1918 році Центральна Рада ухвалила та запровадила таку грошову одиницю як гривня. Це був новий прорив у встановленні незалежності. Тоді наша валюта коштувала як половина рубля. Проте не існувало такого поняття як копійка, замість неї були шаги.

✅ Але, якщо копнути далі, виявляється, що у часи Київської Русі слово «гривня» теж було. Але воно мало декілька роз’яснень. Отож, їм визначали певну вагу якогось предмету, монету та відмінність між речами.

✅ А ще давніше гривня існувала в Індії, хоча теж не мала нинішнього значення. Вона позначала аксесуар зроблений із дорогоцінного металу, який надягали на шию.

Як же звичайнісінькі українські гроші полонили людей?

Щоб розібратися з цим, потрібно знову звернутися до історії.

Як відомо, в 1990 році владі нашої Батьківщини закортіло покинути тенета радянського союзу. У ті роки формували закони, встановлювалися атрибути самостійності. Одною із ознак суверенності була власна грошова одиниця. Але треба було придумати її формат, гарно оздобити, захистити від можливості підробки, а ще й надрукувати. Це важкий, довгий та відповідальний процес.

Після суперечок та безлічі спроб, ніяк не могли розробити формат національної валюти. Тому за ініціативою Левка Лук’яненка, тодішнього посла, у 1992 за українські гроші взялася канадська компанія Canadian Bank Note Company. Вони розробили банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20 гривень. Хоча запустили гривні в обіг лише 1996 року, бо треба було повністю вивести карбованці та встигнути надрукувати велику кількість валюти.

Міжнародний фінансовий банк кожного року проводить «конкурс краси» для грошей, в якому оцінює:

? Використану гамму кольорів, їхню збалансованість та гармонійність;

? Новітність технологій способів захисту;

? Красу та оригінальність дизайну;

? Контраст зображення банкноти.

Українці не раз балотувалися на звання найкрасивішої валюти світу. Та у 2008 році потрапили до п’ятірки переможців разом із болгарськими, американськими, австралійськими грошима та євро. У 2016 році наші 500 гривень увійшли у двадцятку кращих. А зараз теж планують взяти участь у цьому конкурсі. Новим претендентом стане Володимир Вернадський номіналом 1000 гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *