Аліменти у 2020 році

Аліменти у 2020 році

Мільйони людей у нашій країні так чи інакше стикались з аліментами. Діти та матері, які їх чекають та батьки, які їх не сплачують. А яка ситуація у 2020 році? Як зараз отримувати аліменти та що потрібно зробити, щоб довести своє право на їх отримання?

Як подається позов до суду?

У Сімейному кодексі України чітко прописано, що батьки повинні забезпечувати свою дитину доти, доки вона не стане повнолітньою. Розмір аліментів обов’язково має бути достатнього рівня для того, щоб забезпечувати гармонійний розвиток дитини.

Батьки мають право самостійно домовитись про розмір аліментів, які буде сплачувати один з батьків. Якщо вони не зможуть досягти згоди, то стягувати аліменти уже буде суд.

Саме той з батьків, з яким проживає постійно дитина, має право подавати заяву до суду. В деяких випадках позов може подати й сама дитина. Окрім заяви пакет документів має містити у собі наступне:

  • Свідоцтво про народження дитини.
  • Свідоцтво про укладання або розрив шлюбу. Можна подати копію документа.
  • Копія паспорта та ідентифікаційного номеру платника податків позивача.
  • Докази, які підтверджують, що у відповідача маються доходи.
  • Довідка, яка буде підтверджувати, що позивач проживає разом з дитиною.

Особливість такого позову у тому, що не потрібно сплачувати судовий збір. У цьому разі всі витрати стягуються з відповідача.

Як визначається розмір аліментів?

Суд має враховувати різні дані, коли призначає аліменти. Наприклад, судова інстанція має брати до уваги, чи є у платника аліментів інші діти або хтось з непрацездатних найближчих родичів: дружина, чоловік, мати, батько.

Для визначення суми аліментів також суд оцінює матеріальне становище, яке є у дитини та платника аліментів. Ще важливим чинником на прийняття рішення є стани здоров’я не тільки аліментника, а й дитини.

У таких справах важливо враховувати яким майном та статками розпоряджаються обидві сторони. Суд обов’язково перевіряє звідки гроші у платника аліментів, якщо у нього необґрунтовані витрати.

Як сплачують аліменти?

Як правило, існують дві основні форми для сплачування аліментів на дитину. В першу чергу, коли прописується тверда грошова форма. А також це може бути відсоткова пропорція від доходів платника аліментів. Розмір цих виплат не може бути меншою від половини суми прожиткового мінімуму, який визначений відносно віку дитини. Діти до шести років мають один прожитковий мінімум, а від 6 до 18 інший.

Законом чітко прописується, з яких доходів можуть утримуватись аліменти. У першу чергу це стосується заробітної плати, але також судом враховують такі види доходів:

  • Студентські стипендії;
  • Пенсії.

Важливо враховувати, що аліменти можуть бути стягнутими за минулий час, але цей термін не може бути більшім ніж як за десять останніх років з моменту виконавчого листа суду. Такі судові засідання часто бувають досить складними й не завжди легко добитись своєї правоти. Саме тому дуже корисно звернутись до сімейного адвоката, який допоможе розібратись в усіх складнощах та підготувати правильну стратегію у суді. Для того, щоб обрати підходящого спеціаліста, краще використовувати додаток UniExpert. Там є можливість не тільки знайти якісного адвоката, але й щоб він знаходився недалеко. Відгуки від інших користувачів додатка допоможуть обрати саме того експерта, який допоможе Вам довести свою правоту у суді та виграти справу по аліментам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *