Де дешевше жити? Рейтинг українських міст за вартістю житла

Де дешевше жити? Рейтинг українських міст за вартістю житла

Ні для кого не секрет, що у різних регіонах України зарплати та ціни суттєво відрізняються. Це залежить від багатьох ринкових механізмів, які функціонують у всьому світі. Саме тому деякі області можна назвати дешевими, а інші дорогими. Чи цікаво Вам, у яких регіонах люди найменше платять за їжу?

Які дані наводить Держстат?

Кожного місяця державна статистика оцінює дані на споживчі ціни, які стосуються базових послуг та товарів.

Цікаво, що найдорожчим життям виявилось у Черкаській області. А от для найдешевшого життя краще обирати Житомирську. Однак, це якщо проживати у власній квартирі чи будинку.

Коли до витрат додають оренду житла, тоді на перші сходинки за вартістю стають Київ, Львівська та Одеська області, що є не дивно, бо вартість житла там завжди була на перших місцях у рейтингу.

На подив експертів Черкащина отримала перше місце за вартістю проживання завдяки дорогим цінам та стоматологічним послугам. Вони суттєво перевищують ціни на аналогічні продукти в інших областях.

Де в Україні найдешевші харчові продукти?

У серпні цього року батон вагою в пів кіло можна було в середньому придбати за 14 гривень в Україні. Найбільше сплачували мешканці Волині, аж 16 гривень. А найдешевшим виявився батон у Миколаївській області всього за 11 гривень та 60 копійок. Також у списку найдешевших продуктів є й Дніпропетровська область.

Найдешевше куряче філе на Харківщині 87 гривень. Молоко краще купувати на полицях Рівненської, Чернівецької та Львівської областей, бо там вартість близько двадцяти трьох гривень. Середня ціна за літр молока у серпні по Україні становила 25 гривень.

Найдешевша картопля у кінці вересня була для жителів Полтавської області близько восьми гривень. Також було вигідно купувати цей овоч на Чернігівщині та Тернопільщині. Не дивно, що найдорожче купувати було у Києві, бо там картопля коштувала трохи більше одинадцяти гривень.

Де найдешевше лікування в Україні?

Для того щоб придбати всього 10 таблеток знеболювального українського виробництва в середньому українці сплачували десять с половиною гривень. Але ціни сильно відрізняються по областях. Наприклад, на Дніпропетровщині такі таблетки коштують всього 8 з половиною гривень, а от на Донеччині за 12,30.

Стоматологічні ціни за своїм різновидом відрізняються ще більше. Наприклад, якщо Ви хочете полікувати зуби, то на Житомирщині це найкраще, бо коштує до 400 гривень. А от звернувшись у Черкаській області до спеціаліста, то в середньому вартуватиме 1130 гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *