Міфи про засмагу – як це правильно робити?

Міфи про засмагу – як це правильно робити?

А Ви часто ходите засмагати? Це робила кожна людина хоча б один раз у житті. Досі не вщухають суперечки, а чи корисна така процедура для здоров’я чи краще уникати її. Через значну необізнаність, було створено велику кількість різних міфів про засмагу. Які з них найбільш поширені?

Перший міф: Ви не зможете отримати засмагу під час похмурої погоди

Це не відповідає дійсності. Як підтверджують професійні дерматологи, не менше 80% сонячних променів здатні проходити крізь хмари. Це означає, що навіть якщо день похмурий, то важливо користуватись певним захистом шкіри, наприклад сонцезахисним кремом. Неймовірно, але сноубордисти та лижники не рідко отримують сонячні опіки взимку й у них підвищений рівень вірогідності захворіти на рак шкіри.

Опіки люди отримують не тому що висока температура, а через інтенсивність ультрафіолетового світла. Якщо УФ-індекс вищий за 5, то потрібно надійно захищати свою шкіру. Для того, щоб дізнатися про цей показник, достатньо буде заглянути у будь-який прогноз погоди.

Другий міф: легка засмага корисна

Медики впевнені, що будь-яка засмага є реакцією нашої шкіри на пошкодження. Саме тому немає безпечної дози засмаги. Надлишок сонця дуже небезпечний, оскільки пришвидшує старіння та може викликати рак.

Важливо зазначити, що ультрафіолетове випромінювання глибоко проникає під шкіру. В результаті пошкоджує ДНК та може викликати мутації. Якщо вони відбуваються часто, то це призводить до серйозних захворювань.

А чи знали Ви, що сонце є однією з головних причин передчасного утворення зморшок. Сонячне випромінювання знищує природний колаген шкіри. А саме він відповідає за пружність епітелію.

Третій міф: при сонячних опіках треба користуватись пантенолом або сметаною

Цього категорично робити не можна. Звісно, такі методи «лікування» дуже популярні в Україні, але вони також надто небезпечні. Наприклад, пантенол немає доведеної ефективності проти опіків. Навіть у самій інструкції з препарату вказано, що він є засобом для загоєння ран.

Серед його складових є дві корисні речовини, які дійсно допомагають при опіках: вода та тетрафторетан, який забезпечує холод. Однак, про інші речовини мало що гарного можна сказати, наприклад спирт цетостеариловий. Його використовують для виробництва кремів в косметиці в якості згущувача. Така речовина дуже негативно діє на опік.

А чому не можна використовувати сметану? Головна причина у тому, що цей харчовий продукт містить жир, а саме він перекриває пори й волога не виходить назовні шкіри і утворюється набряк. Жир також виконує функцію теплового ізолятора, через що тепло не виходить на зовні й це ще більше пригнічує ситуацію. А головне завдання при опіках – охолодити шкіру. Якщо з Вашою шкірою сталась біда під час перебування на сонці, то спеціалісти рекомендують звертатись до дерматолога. Обрати найкращого спеціаліста Вам допоможе додаток UniExpert, де можете знайти лікаря недалеко від себе та оглянути відгуки про нього від інших користувачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *