Підтвердження дії документів, виданих органами юстиції іноземних держав

Підтвердження дії документів, виданих органами юстиції іноземних держав

А чи отримували Ви колись документи не в Україні? Зазвичай, вони діють на території нашої країни за умови домовленостей між державами. Для використання таких документів, потрібно їх спочатку легалізувати в українському юридичному просторі. Як саме це зробити та яка процедура підтвердження документів діє в Україні?

Які особливості використання на території України документів, що видані іншими країнами?

Документи, що видані закордоном, мають бути офіційно засвідчені в Україні. Які найпопулярніші методи для проведення такої процедури:

  1. Апостиль
  2. Легалізація консульством

Перший варіант набагато простіший за другий. Оскільки це є спрощений метод для легалізації іноземних документів. Апостиль використовується в обмеженій кількості держав, які ратифікували Гаазьку конвенцію, що відбулась на початку 60-х років минулого століття. Використовувати Апостиль зручно тому, що потрібно зв’язатись лише з одним уповноваженим органом, а не з багатьма як при консульській легалізації.

Ті документи, які пройшли процедури Апостилю, можуть використовуватись в усіх країнах, які об’єднуються Гаазькою конвенцією. І це дуже зручно для іноземців, оскільки не потрібно в кожній країні заново проходити через бюрократичні процедури.

Як проводиться консульська легалізація документів?

Під час такої процедури потрібно звертатися до декількох органів державного управління. Конкретного плану процесу немає, оскільки процедура буде встановлюватись в залежності від країни, в якій був отриманий документ та його типу. Саме тому для вчасного та ефективного проходження бюрократичних процедур важливо користуватись послугами професійного юриста. Обрати досвідченого експерта можна з легкістю за допомогою додатка UniExpert.

Також дія консульської легалізації поширюється лише на ту країну, де проводилась ця процедура. Для процесу важливо надати або оригінал документу або копію, яка обов’язково має бути завірена нотаріальним працівником.

Які документи заборонено легалізувати в Україні?

  1. Документи, які можуть завдати збитків українським інтересам або посягнути на гідність та честь громадян
  2. Ті, що суперечать українському законодавству
  3. Дозволи на носіння зброї
  4. Документи, які видані посадовцями для перевищення своїх повноважень

У деяких ситуаціях легалізація документів в Україні зовсім не потрібна. Це стосується країн, що є учасниками Мінської конвенції, яка скасувала легалізацію документів між країнами-підписантами договору. Їм достатньо лише перекласти документи державною мовою та затвердити переклад у нотаріуса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *