Чи потрібна планова вакцинація дітям?

Чи потрібна планова вакцинація дітям?

Досить багато суперечок в останній час виникає стосовно вакцинації. Одні кажуть, що це необхідно, інші приводять приклади, коли вакцина вбиває дитину. Кому з них варто довіряти та чи варто взагалі робити планові вакцинації?

Що таке вакцина?

Це речовина, що містить ослаблені або вбиті мікроорганізми, котрі можуть викликати захворювання. Існує безліч видів вакцин:

  • Живі.
  • Інактивовані.
  • Анатоксини.
  • Хімічні.
  • Синтетичні.

Це не повний перелік усіх видів вакцин. Але не всі є обов’язковими для українців. Планова вакцинація дітей містить у собі щеплення проти гепатиту, туберкульозу, кору, краснухи, паротиту, дифтерії, коклюшу, правцю, поліомієліту.

Деякі з них вводяться одночасно, тобто знаходяться в одному шприці, а інші вводять окремо. Існують декілька основних методів щеплення:

  • Підшкірно.
  • Оральна вакцина.

Більшу частину вакцин вводять у перші півтора року життя. На цей час припадає три дози від гепатиту, які вводяться у першу добу життя, потім коли дитині буде два та шість місяців.

Одноразове введення вакцини від туберкульозу (БЦЖ) на 3-5 добу. Іноді, у дорослих людей на руці є декілька «шрамів» після щеплення. Це тому, що перша доза могла не викликати бажаного ефекту.

Вакцини проти кору, краснухи та паротиту (свинка) виконуються у перший та шостий роки життя. Щеплення проти дифтерії, коклюшу та правця виконуються разом. У дорослому віці вакцину проти дифтерії та стовбняку необхідно повторювати кожні 10 років. У той самий час вводять вакцину проти поліомієліту, але іншим шляхом введення.

Чому вакцинація ефективна?

Звісно, щеплення не дає сто відсоткову гарантію того, що Ви ніколи не захворієте на туберкульоз. Але доведено, що люди, котрі провели вакцинацію, легше переносять те чи інше захворювання.

Існує таке поняття, як колективний імунітет. Це означає, що якщо 97 або 98 людей із 100 будуть вакциновані, тоді й останні не захворіють. До них вірус просто не зможе дійти, адже він буде руйнуватись у захищеному організмі.

Тому проблеми починаються з відвідування дитячого садочку. Постійні застуди та сезонні ГРВІ. Це все через те, що під час сидіння вдома діти контактують лише зі своїми батьками, котрі встигли перенести за своє життя багато захворювань.

Якщо вакцина така гарна річ, то звідки беруться приклади дитячих смертей та негативні відгуки за вакцинацію? Щеплення – це процес введення препарату в організм. Як і будь-які ліки, щеплення має побічні дії. Звісно, сучасні вакцини мають дуже високий рівень очищення, але інколи зустрічається якась реакція.

Деякі вакцини мають побічну дію, котра може зустрітись один раз на мільйон. Таке поняття має назву «помилка живого».

Знаходиться один випадок, коли у дитини з’явилась сип або якийсь інший прояв побічної дії й тоді піднімається загальний розголос. Одразу знаходять ще десятки непідтверджених випадків, з’являються теорії, що держава намагається нажитись. Але ніхто не каже про мільйони врятованих життів завдяки вакцині.

Люди не можуть зловити вірус, бактерію чи мікроорганізм своїм оком. Тому побачити, що вакцина не подіяла це просто, але неможливо помітити позитивний ефект.

Вакцинація дуже важлива річ, тому краще робити вакцини згідно з державним календарем. У виникненні надзвичайних проблем зверніться за консультацією до свого сімейного лікаря або педіатра. Обрати гарного спеціаліста можна завдяки додатку UniExpert.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *