Що таке булінг і мобінг? Як вони впливають на здоров’я та гідність людини? Як протидіяти цьому?

Що таке булінг і мобінг? Як вони впливають на здоров’я та гідність людини? Як протидіяти цьому?

На сьогодні гостро стоїть питання знущань та булінгу у підлітковому віці. Але це стосується і дорослих представників суспільства. Часто дорослі не знають того, що над їх дитиною знущаються, адже вона не розповідає усього, що з нею відбувається у школі, коледжі чи інших місцях, де вона найчастіше контактує зі своїми однолітками. Але іноді й батьки, вчителі та інші просто не помічають або не хочуть помічати, що відбувається з дитиною.

Так само і дорослі часто потерпають від цькувань зі сторони колег, що часто призводить до втрати роботи, а відповідно і доходу.

Поняття булінг та мобінг

Булінг — це агресивна поведінка однієї або декількох осіб стосовно іншої. Також супроводжується фізичним та/або психологічним натиском, яке може призвести надалі до потреби звернення до лікарів та психологів.

Жертвою булінгу може стати кожен, судячи з тих чи інших причин, через які він/вона не вписалися у встановлені рамки агресорів. Причин може бути безліч, від психологічних відхилень до питань зовнішності.

Найчастіше застосовується до людей підліткового віку, коли одна чи декілька осіб діють проти одної.

Мобінг — це психологічне знущання, яке найчастіше застосовується з метою звільнення того чи іншого робітника. Супроводжується постійною критикою, розповсюдженням неправдивих свідчень щодо особи, якої намагаються позбутися та багатьма іншими факторами. Найчастіше застосовується у робочих колективах, коли всі проти одного.

Вплив булінгу і мобінгу на фізичне та психологічне здоров’я людини та що потрібно для його профілактики

Через булінг діти перестають добре навчатися, закриваються у собі та перестають довіряти оточуючим. Постійні знущання відбивають бажання не тільки отримувати знання на гідному рівні, а й відвідувати учнівські заклади з метою уникання зустрічі з агресорами. А залякування не дають змогу дітям розповісти усі подробиці, які впливають на їх життя.

Для того, щоб максимально уникнути спалахів булінгу, необхідно, щоб із дітьми працювали соціальні педагоги, психологи. А коли з’являються хоч малі прояви агресії одного стосовно інших, то батьки та вчителі перші повинні розібратися у різкій зміні поведінки дитини.

А от, що стосовно мобінгу, то насамперед керівництво повинно думати про співвідносини між працівниками у колективі. Коли роботодавець скаржиться на низьку якість праці, то напевно і не помічає атмосферу, яка панує у колективі. Дискримінація різних видів не дає змогу працювати нормально. Керівник повинен чітко розуміти, що не від віку, статі, кольору шкіри залежить працездатність працівника. Робітник повинен цінитися за свої людські та професійні якості. Тому саме керівництво повинно контролювати відносини між співробітниками й при нагоді налагодити стосунки або прийняти кардинальні рішення.

Мобільний додаток UniExpert

Завдяки мобільному додатку UniExpert ви зможете отримати кваліфікаційну медичну, юридичну або іншу допомогу. Спеціаліст, з яким ви захочете співпрацювати надасть вам усю потрібну інформацію для зв’язку. У потрібний час у вас під рукою буде додаток, через який ви зможете зв’язатися з усіма потрібними екстреними службами, агентствами та організаціями, які допоможуть у вирішенні ваших питань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *