Що таке урядова гаряча лінія? В яких випадках звертатися?

Що таке урядова гаряча лінія? В яких випадках звертатися?

Урядова гаряча лінія – важливий важіль впливу громадянського суспільства на роботу органів виконавчої влади. Це має значні переваги, оскільки дозволяє громадянам контролювати та покращувати систему управління державою, організувати роботу цих органів. Для обробки таких дзвінків працює урядовий контактний центр.

У чому полягає ефективність роботи урядової гарячої лінії?

Пройшло більше ніж сім років з початку функціонування такої програми. За цей час УГЛ отримала суттєву підтримку та популярність серед громадського населення. У чому секрет?

Річ у тім, що звернутись на гарячу лінію можна цілодобово за допомогою телефону або через функціонал головного сайту цієї системи, а саме «ukc.gov.ua», куди можете зайти, коли Вам буде зручно. Такі звернення доходять до виконавчої влади в різних форматах:

  • Заяви.
  • Скарги.
  • Пропозиції.
  • Зауваження.

Звернутись можуть громадяни не тільки з будь-якого регіону держави, а й зарубіжжя. Послугами скористалися вже більше шести мільйонів громадян. Наприклад, всього лише за 2016 рік зареєстрували близько 1,8 млн. звернень. У влади більше немає центрів комунікації, які могли бути схожими за масштабами або ефективністю.

Коли фахівці центру отримують телефонні звернення, то допомагають громадянам якісно та змістовно оформити їхні запити для того, щоб вони мали більший ефект. Потім це передається до компетентних органів влади, де мають реагувати на звернення.

Також фахівці дають роз’яснення щодо чинних норм законодавства в телефонному режимі. Таким чином не потрібно чекати письмової відповіді від місцевої влади. Часто громадяни питають стосовно призначення соціальної допомоги для осіб з інвалідністю або малозабезпеченим сім’ям.

Корупція, діяльність комунального господарства, пенсії – це лише частина питань, на які люди отримують відповіді кожного дня. Дуже зручно, що людям з великим обсягом запитань більше не потрібно стояти в чергах до посадовців, а їх можна вирішити в домашніх умовах за допомогою телефонного зв’язку або електронної пошти.

Як тримати номер урядового контактного центру завжди під рукою?

Чи знаєте Ви, наскільки корисно використовувати додаток UNIEXPERT? Достатньо лише зайти в нього, адже на головній сторінці розташовані головні номери України. Серед них є контактний номер урядової гарячої лінії, який завжди буде у Вашій кишені.

Таким чином, коли Вам знадобиться зв’язатися з необхідною службою, наприклад для отримання правової допомоги або консультації з пенсійним фонду, то непотрібно їх шукати в Інтернеті. Достатньо лише відкрити незамінний UNIEXPERT.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *