Як змусити гроші працювати? Куди інвестувати в Україні?

Як змусити гроші працювати? Куди інвестувати в Україні?

Чи Ви знаєте, що фінансові кризи зазвичай відкривають значні можливості для проведення інвестицій? Однак, багато людей інстинктивно бояться вкладати гроші в економіку під час значних змін на ринку акцій. І чи вірно вони поступають? Що радять робити фінансові експерти, щоб грамотно інвестувати гроші у кризові часи?

Фінансова криза в міжнародній економіці

Нещодавно фондові ринки, особливо в США, сильно впали вперше за десятки років. Причин такого було багато, але перш за все це сталося тому, що економіки у різних країнах швидко позакривали через впровадження жорсткого карантину для протидії пандемії.

Однак досвідчені економісти розуміють, що коли спричиняється різкий спад економіки, а саме корекція на ринку, то повернення фондових індексів до старих показників станеться досить швидко. Наразі пружина, яка зігнулась на початку кризи, дуже швидко випрямляється. Наразі світова економіка продовжує зростати, це сталося через певні економічні чинники:

  • Різке зростання циклічних цінних паперів, наприклад авіакомпаній, банків та готелів.
  • Більше півтора трильйона доларів знаходяться поза ринком.
  • Послаблення карантинних заходів у більшості країн світу.

Інвестиційні експерти радять пам’ятати, що у наші неспокійні часи існують певні фактори-ризики, які обов’язково потрібно враховувати для створення успішної інвестиційної стратегії. На які моменти треба звернути увагу? Фактори-ризику для майбутнього інвестування:

  1. Торгові війни між США та Китаєм.
  2. Друга хвиля коронавірусної хвороби, що може прийти восени.

Інвестиції в Україні

Звичайно, на ситуацію в нашій країні серйозно впливає міжнародна економічна криза. Однак, інвестувати в Україну досить вигідно, особливо зараз. В першу чергу на думку інвесторів варто придивитись до вкладання грошей в ОВДП, які ще називають облігаціями внутрішньої державної позики.

Експерти рекомендують звернути уваги на недооцінений актив, а саме корпоративні облігації. Доходи від таких інвестицій більші, а ніж від банківських депозитів. На українському фондовому ринку багато облігацій популярних компаній:

  • Нова Пошта;
  • Укрпошта;
  • EVA;
  • ТАСкомбанк;
  • Альфа-Банк.

За словами експертів, Нова Пошта та EVA користуються найбільшою популярністю серед інвесторів. Якщо говорити про першу компаній, то їх облігації купують по 14,5% річних. Успішні фінансові результати Нової Пошти стали причиною того, чому ця компанія користується попитом не тільки у споживачів послуг, а й інвесторів.

Акції від мережі магазинів EVA приносять доходи у 14% річних. Позиції бренду наразі непогані тому, що під час карантину магазини залишались відкритими.

Купівля акцій Укрпошти не просте завдання. Мінімальна сума облігацій 100 тисяч гривень і це тільки під замовлення. Дохідність становить лише 11%.

Звичайно, окрім акцій зараз вигідно вкладати гроші у нерухомість, поки вартість її знижена на ринку. Оскільки, коли бізнес запрацює в повну силу, а у великих містах почнеться новий навчальний рік для студентів, то дохід буде суттєвим. Користуйтесь порадами експертів та інвестуйте вдало.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *